thegodfather
24.03.13,20:25
na uvod poprosim administratora ak toto nie je spravna tema tak to prosim presun tam kam to patri, vdaka, dostal som sa do dost zaujimavej situacie a zial ani na danovom urade mi nevedia poradit, momentalne som na materskej dovolenke a dostal som vcelku zaujimavu ponuku v oblasti autodopravy, nakolko nie som SZCO nie je mozne fakturovat spomenutu dopravu, rad by som vedel ci moze byt autodoprava fakturovana mojou mamou, ona je SZCO, zial auto je pisane na mna, ona by len vzdy vystavila fakturu za prepravu tovaru, bolo by to mozne ak by z fakturovanej sumy vzdy odviedla len dan z prijmu? naklady spojene s prevadzkou auta aj naklady na phm by si neuplatnovala, ono to asi vyzera dost blbo lebo by asi bolo vhodne odpocitat naklady na prevadzku auta a potom urobit odpocet dani z prijmu, ale nechcem auto na nu prepisat, potom registrovat na danovom urade, cestna dan atd... preprava tovaru by sa uskutocnovala nepravidelne, mozno 2-3x do mesiaca, niekedy aj polroka sa nic nevozi, potom zas nieco parkrat do mesiaca... najjednoduchsie by bolo aby som sam bol SZCO v oblasti dopravy, ale tadial cesta nevedie, nakolko by som len chcel vyuzit momentalnu situaciu... skuste preto poradit ako NATO, dakujem
ariadna22
24.03.13,20:00
no mama je szčo, ty si jej príbuzný v prvom rade na rodičovskom, čiže za teba sociálne poistenie platí štát, čiže nejde o prácu na čierno, ty vlastníš auto, ona by si mala spraviť zmluvu o prenájme, ty na tom jazdíš, ty si od 1.1.2013 zaplatiť cestnú daň podľa zákona o dani z motorových vozidiel. Tá sa už bude rátať za každý deň, takže by bolo dobre auto vždy prihlásiť a odhlásiť na cestnú daň, aby si platil čo najmenej, ona bude vystavovať fa, na konci roka si dá paušálne výdavky 420 mesačne a stačí jej evidencia o príjmoch za rok 2012. Paušálne výdavky sa dajú uplatniť ak nie ste platca dph
tictac7
24.03.13,20:24
no mama je szčo, ty si jej príbuzný v prvom rade na rodičovskom, čiže za teba sociálne poistenie platí štát, čiže nejde o prácu na čierno, ty vlastníš auto, ona by si mala spraviť zmluvu o prenájme, ty na tom jazdíš, ty si od 1.1.2013 zaplatiť cestnú daň podľa zákona o dani z motorových vozidiel. Tá sa už bude rátať za každý deň, takže by bolo dobre auto vždy prihlásiť a odhlásiť na cestnú daň, aby si platil čo najmenej, ona bude vystavovať fa, na konci roka si dá paušálne výdavky 420 mesačne a stačí jej evidencia o príjmoch za rok 2012. Paušálne výdavky sa dajú uplatniť ak nie ste platca dph

....si tu nováčik, nechcem Ťa znechutiť, ale neodpovedaj, za každú cenu.... to, čo som zvýraznila je fakt zlá odpoveď..... a ešte k tomu k otázke starej viac ako 4 roky....
thegodfather
24.03.13,20:28
....si tu nováčik, nechcem Ťa znechutiť, ale neodpovedaj, za každú cenu.... to, čo som zvýraznila je fakt zlá odpoveď..... a ešte k tomu k otázke starej viac ako 4 roky....

akoze moja otazka je stara viac ako 4roky????
tictac7
24.03.13,20:38
akoze moja otazka je stara viac ako 4roky????

nie, prepáč, to bolo k inej ....ale to prihlasovanie a odhlasovanie je fakt od veci....
thegodfather
26.03.13,08:11
akoze nikto fakt nevie odpovedat?
naty-ka
26.03.13,08:22
no ja to mam tak spravené, že si od brata prenajímam autá ktoré má na mene v zmluve mám uvedené ze phm a náklady spojené s údržbou auta hradím ja no cestnú daň a poistné hradí on. Tým pádom si môžeš odpočítať phm a sem tam nejakú tú výmenu oleja a pod. Riadne vystavujem faktúry na svoju firmu a žiadny problem tam neni..

Ak som zle poradila, opravte ma niekto :). Hovorím len moje skúsenosti :)
thegodfather
26.03.13,13:02
no lenze ja si nemam kde tie phm odpocitat, nakolko moja dodavka je pisana na mna a ja nie som SZCO a ani firma... teda vozidlo nie je registrovane na danovom urade a ani zan neplatim cestnu dan... povinne zakonne poistenie samozrejme platim, teda musim :-)
naty-ka
26.03.13,16:20
ale to nevadi ze nie si SZCO proste das do prenajme dodavku tvojej mame samozrejme proforma a ona si bude uplatnovat phm
thegodfather
26.03.13,20:03
ak jej dam dodavku do prenajmu, chapem ze si moze uplatnit naklady na phm, musi sa aj platit cestna dan?