PetrikNmUno
24.03.13,21:00
Caute, k veci:
Mam SRO na rychle obcerstvenie a kedze vyuzivam sukromne auto na prepravu tovaru a navstevu dodavatelov. Chcem sa spytat ake vsetky formality mi treba aby som to mohol vyuctovat do nakladov? Staci blok z pumpy ci este nejake dodatocne formulare?
Diky mudre hlavy ;)
ariadna22
24.03.13,20:03
zaregistrovať auto na daň z motorových vozidiel, a písať cesťáky,ked si zamestnanec, alebo máte možnosť ho prepísať na firmu a potom si môžete uplatnovať aj náklady na údržbu a odpisy.
tictac7
24.03.13,20:26
zaregistrovať auto na daň z motorových vozidiel, a písať cesťáky,ked si zamestnanec, alebo máte možnosť ho prepísať na firmu a potom si môžete uplatnovať aj náklady na údržbu a odpisy.

...prosím, neodpovedaj, keď nevieš - .... a ešte k tomu na strašne staré otázky
PetrikNmUno
24.03.13,20:33
Ja som tu otazku zavesil len dneska...

A teda nejde jednoducho iba davat blocky do uctovnictva? Lebo je to rodinne auto ktore si iba zapoziciavam...
tictac7
24.03.13,20:36
Ja som tu otazku zavesil len dneska...

A teda nejde jednoducho iba davat blocky do uctovnictva? Lebo je to rodinne auto ktore si iba zapoziciavam...

...nie, nejde to jednoduchšie. Ale registrovať na DzMV sa nemusíš, iba DP k DzMV podať do 31.1.2013 a dovtedy aj zaplatiť, za dni, keď budeš to auto využívať - teda budeš mať cesťáky k tomu vyplnené a na základe nich náklady v účtovníctve uplatnené...
ariadna22
27.01.14,19:13
tuto som si našla niečo čo mi nesedí. tictac7, hrabala som sa v starých odkazoch, kam som prispela. odpisy, náklady na auto si do nákladov nebude môcť záúčtovať, kým to auto nie je napísané na firmu, na s.r.o. To znamená, že ho musí kúpiť. Ked bude ako zamestnanec používať auto - tak si spraví paušálne náhrady na cesťáku to je iná vec. DzMV platí v obidvoch prípadoch. A ty si ekonóm? Má na výber. Podľa mňa čo sa týka hospodárskeho výsledku, je pre neho lepšie napísať auto na firmu a trepať do nákladov úplne všetko. Za tú dobu už určite zobral nejaké auto do firmy, minimálne na leasing.
tictac7
27.01.14,19:19
reagovala som na to, čo som skopírovala a zvýraznila - môžem ešte raz - začiatok Tvojej odpovede:
24.03.13 22:03 Pochváliť ariadna22 ariadna22
"zaregistrovať auto na daň z motorových vozidiel....."
a mimochodom, nikdy som o sebe netvrdila, že som ekonóm :D
ariadna22
27.01.14,19:27
ok, pochopila,
ja som to už vtedy riešila či hodiť auto na firmu či nie, ja myslím moc dopredu, tak to bolo myslené, lebo ja som ekonom, a formality či do mesiaca či až stačí po roku ako sa to podchvíľou mení ...