klose
24.03.13,21:36
Milí priatelia, chcem sa vás opýtať, či je možné zobraziť zoznam ľudí, ktorých si zaradím do jednotlivých skupín (zoznamov).

Keď si pridám priateľa na FB, zvyknem ho hneď zaradiť do nejakej skupinky/zoznamu. Neviem však nikde nájsť, kde zobrazím konkrétnu skupinu, teda ľudí, ktorých som si do nej dostal. Niektoré veci zdieľam len s určitými skupinami ľudí, ale neviem pri takmer 700 "priateľoch" zistiť, či v nejakej skupine/zozname nie je niekto, koho by som tam už mať nechcel.
klose
01.04.13,09:41
Nakoniec sa mi to po týždni podarilo nájsť. Hor sa do triedenia tzv. priatelov. - ZISTIL SOM, ZE SOM NASIEL LEN POLOVICU TOHO CO SOM CHCEL.

Podarilo sa mi to nájsť. popis viď reakcia č. 8
arizona
01.04.13,10:01
700 priatelov? :eek:
To zbieras do poctu, alebo ...????
misoft
01.04.13,11:45
mimotemy
Z tých "priateľov" mu čoskoro začne ****** - ešte dobre, že mám štipku rozumu a FB je pre mňa zbytočnosť (niektorí fasabukáci ešte sa "krotia" a držia to v norme, no mnohí sa "ženú" za čo najväčším počtom virtuálnych priateľov - považujem to za tak trochu choré).
klose
01.04.13,12:14
No tak nakoniec to nebolo to. Takže ak niekto vie, budem rad.
Co sa tyka poctu, je pravda ze niektorych z tych ludi nepoznam, ale drvivu vacsinu (takych 500 - 600) ludi. Osobne sa poznam velmi vela ludi. FB je pre mna skor priestor ako dostat rychlo info medzi mladych ludi, pripadne pre cielenu skupinu ludi. FB vyuzivam na osobnu potrebu (komunikacia s ludmi, ktori su mi blizky a su daleko) ale najma na pracovne zalezitosti. Ako som spomenul, su tam ludia, ktorych nepoznam, ale oni ma zadali o "priatelstvo", lebo vedia, ze sa mozu dostat k informaciam. A prave preto chcem trosku urobit poriedok v skupinach, kedze som to na zaciatku zanedbal a potrebujem oddelit tu pracovnu a sukromnu sferu.
Takze misoft, chapem co chces povedat ze mi coskoro zacne, ale osobne sa toho zatial nebojim, sukromie mam dost tvrdo na FB zablokovane. Aktualne dokonca tak, ze cokolvek chce clovek dat na moju nastenku musim to ja osobne potvrdit a za dalsie, vsetko co sa da nezobrazit verejnosti je zablokovane.
Arizona, dufam ze z uvedeneho textu je jasne preco mam 700 "priatelov" na FB.
misoft
01.04.13,12:19
klose: nič mi do toho nieje - ale uvažoval si o tzv. redukcii? Tých ktorých vôbec nepoznáš (to sú tí lajkáči a podružní priatelia, prilepený na priateľoch priateľov) jednoducho eliminovať a vyhodiť ich z tohto okruhu? Potom sa ti bude oveľa ľahšie "triediť" a budeš mať len skutočných priateľov, ktorí sú reálni a si s nimi v kontakte.
arizona
01.04.13,14:34
Asi ti ine nezostava,len pri kazdom jednom kontakte nastavit rucne, do akej skupiny ho zaradis.
Potom pri posielani informacii si zadas, ktorej skupine to posielas.A prip.aj, pred ktorymi to skryt.

Ak pouzivas FB pracovne,aj sukromne asi je lepsie si vytvorit dva profily. Predsa len, pri FB nikdy nevies,co sa nechtiac dostane na sklo aj bez tvojho vedomia...
misoft
01.04.13,17:48
...napr. si prdneš - ho*no ti vyletí, kecneš to na FB a zamestnávateľ hneď vie, že si sa pos*al :D:D
klose
01.04.13,21:30
misoft uvažoval som aj o redukcii, ale ak chcem aby sa dostali info k ludom, tak som to prestal riesit. Na skutocnych priatelov mam osobny kontakt, osobne stretnutia a obcas ak nie je mozne sa fyzicky strenut tak s niekym popisem na FB. Na FB malo kedy chatujem o osobnych veciach, vacsinou riesim pracovne veci.

arizona, riesit 2 FB profily sa mne osobne nepozdava, ak by som si napisal pre a proti u oboch, vyhral by jeden profil. Aktualne to mam nastavene tak ze niekto nevi nic. A sukromne veci budem len spristupnovat, cize idem sposobom spristupnovania a nie zakazovania pristupu (kde by sa mohlo stat ze niekomu to zabudnem zakazat). No a aj keby nieco nahodou uniklo, snazim sa zit tak, aby som sa nemal za co hanbit, nedari sa to 100%-centne, ale zas to nie je nic tragicke.

No a nakoniec som nasiel aj to co som hladal, z coho som velmi poteseny. Takze teraz ponastavovat tych 700 ludi uz nebude problem. Trosku si sadnem nad strukturov delenia kontaktov (ta Facebookovska je smiesna - teda aspon pre mna) a priebezne to spravim, jedine co sa moze do ukoncenia stat, ze niektore info sa nedostanu k ludom, ku ktorym by som chcel aby sa dostali.

Este navod ako sa dostat k tomu, co som hladal v povodnej otazke:
1. V lavom menu mám veci ako - Oblubene, Reklama, Stránky, Skupiny, Priatelia, Aplikácie, ...
1 a) pri priateloch je potrebné kliknúť na viac

2. Zobrazí sa zoznam zoznamov
2 a) ak chcem nejaký zoznam spravovať, je potrebné naňho kliknúť

3. V pravo hore je položka (tlačidlo) Spravovať zoznam - prostredníctvom neho môžem zoznam premenovať, upraviť, nastaviť, čo sa mi bude zobrazovať v novinkách a zmazať tento zoznam.
3 a) Po kliknutí na tento upracviť zoznam sa zobrazí okno, v ktorom sú všetci priatelia daného zoznamu a v ňom sa už dá pracovať.
buchač
02.04.13,04:30
Trosku si sadnem nad strukturov delenia kontaktov (ta Facebook je smiešny/a - teda aspon pre mna) a priebezne to spravim, jedine co sa moze do ukoncenia stat, ze niektore info sa nedostanu k ludom, ku ktorym by som chcel aby sa dostali.

Keď sa trošku pohrám so slovíčkami v hentej vete ???
Nuž len jedno mi vychádza ...

...a tí virtuálni priatelia ....?...cca 700...pche ...

Dovolím si v tejto súvislosti poznamenať , že Mark Zuckerberg - mladý to šrac nevie rozdiel medzi výrazom kamarát a priateľ , respektíve v USA sa to delí možno inak ...
Kamarátov môže mať jednotlivec veľa , no priateľov iba pár ....
Známych do bludu , jak žubrienok v močiari ...
...a tak mi aj ten celý Fasebook ( book fasov ) aj pripadá ...samé kvákanie ....drístov plno ..
kam na obed v lm
15.04.13,06:08
rozdiel vie keby si otvoril oci videl by si ze mas zoznam ZNÁMI kde si mozes vsetkych nasackovať...takze ked tak pozeram poradu tuna je to o tom istom len je tu ovela menej ludi takze zavist ? dont know...pekny den...
palo184
19.04.13,17:33
Kedže sa tu spomína zdieľanie aj priatelia tak skúsim sa opýtať sem, nejdem zakladať novú tému.
Neviete mi niekto poradiť, či sa dá zistiť, kto mi zdieľa moju firemnú stránku? Myslím ale presné mená.
Ďakujem
kopretinka
19.04.13,17:40
Kedže sa tu spomína zdieľanie aj priatelia tak skúsim sa opýtať sem, nejdem zakladať novú tému.
Neviete mi niekto poradiť, či sa dá zistiť, kto mi zdieľa moju firemnú stránku? Myslím ale presné mená.
Ďakujem
nedá,preto sa zdieľačky robia tak,že sa zdieľa konkrétna fotka a pod fotku dotyčný napíše koment,že zdieľa.
palo184
19.04.13,17:45
ďakujem
betka631
19.04.13,17:45
Kedže sa tu spomína zdieľanie aj priatelia tak skúsim sa opýtať sem, nejdem zakladať novú tému.
Neviete mi niekto poradiť, či sa dá zistiť, kto mi zdieľa moju firemnú stránku? Myslím ale presné mená.
Ďakujem

Mal by si tam mať panel administrátora a vpravo daj zobraziť, panel sa ti otvorí...neviem či sa tam zobrazujú menovite aj zdieľania stránky, ale minimálne tam nájdeš všetky kliky na Páči sa mi...menovite.
kopretinka
19.04.13,17:47
Mal by si tam mať panel administrátora a vpravo daj zobraziť, panel sa ti otvorí...neviem či sa tam zobrazujú menovite aj zdieľania stránky, ale minimálne tam nájdeš všetky kliky na Páči sa mi...menovite.
on nechce páčiatka,on chce zdieľanie
betka631
19.04.13,17:48
ja viem...preto som mu napísala, že neviem či sa na tom panely administrátora zobrazujú aj zdieľania :)
kopretinka
19.04.13,17:50
nezobrazujú
palo184
19.04.13,17:55
Mal by si tam mať panel administrátora a vpravo daj zobraziť, panel sa ti otvorí...neviem či sa tam zobrazujú menovite aj zdieľania stránky, ale minimálne tam nájdeš všetky kliky na Páči sa mi...menovite.

Ďakujem, o tomto viem. Tam sa zobrazuju len počty pozretí a grafy. Menovite sa zobrazuje len Pači sa mi to.
Ja som chcel len to vedieť či sa dá zistiť kto mi zdieľal stránku. Ale už som zistil, že nie, len tak ako som si to myslel, cez fotku.
​Ale ďakujem.
palo184
21.04.13,09:54
​Ešte jednu otázku by som mal. Neviete mi niekto poradiť cez akú fb aplikáciu pridám svoju webstránku na fb stránku- aby sa mi zobrazovala v tých okienkach pod profilovou fotkou? Po kliknutí na to okienko (napr ako fotky, pači sa mi to, mapa,...a pod.) sa otvorí vo fb stránke moja webstránka. Ďakujem pekne.