alenkaja
25.03.13,07:29
Chcem sa spýtať, zamestnávateľ mi vykonal RZD za rok 2012 a teraz idem podať DP z výhry a neviem, kde v daňovom priznaní typu B (ktoré riadky) mám zadať preplatok na dani a zamestnaneckú prémiu, ktorú mi zamestnávateľ vyplatil...
alenkaja
25.03.13,07:08
Poradíte?
Mila123
25.03.13,07:11
podávaš opravné DP, dokladom bude RZD aj so str. 2 (vyplnenou)

podávaš typ B, príjem patrí do § 8, ods. 1 písmeno i alebo j ZDP
alenkaja
25.03.13,07:17
To už mám vyplnené, len zamestnávateľ mi vyplatil preplatok na dani a aj zamest. prémiu a čo s tým? To sa kde uvádza, pretože tam je len zrazený preddavok ale nie vyplatený a ani zamest. prémia... Ďakujem...
Mila123
25.03.13,07:22
To už mám vyplnené, len zamestnávateľ mi vyplatil preplatok na dani a aj zamest. prémiu a čo s tým? To sa kde uvádza, pretože tam je len zrazený preddavok ale nie vyplatený a ani zamest. prémia... Ďakujem...

na RZD mzdárka napíše, či bol preplatok na dani a ZP vyplatená.....
Mila123
25.03.13,07:27
na str. 2 RZD
alenkaja
25.03.13,07:36
To mi napísala len neviem, či sa to uvádza aj do DP...
alenkaja
25.03.13,07:45
To mi napísala len neviem, či sa to uvádza aj do DP...
Neviem, do ktorého riadku to mám uviesť...
Mila123
25.03.13,09:45
Neviem, do ktorého riadku to mám uviesť...

ak si nemala a nebudeš mať vyplatený preplatok na dani a ani ZP, nikam to nepíš.....

pre Teba by bolo najjednoduchšie stornovať RZD (ale to záleží od mzdárky)
ewita888
25.03.13,09:51
opravné DP sa vyplňa tak, ako keby sa RZD vôbec nevykonalo, čiže ako normálne DP..
na to, čo ti má DÚ doplatiť, slúži príloha - RZD, kde je uvedené, čo ti bolo zamestnávateľom uhradené z RZD
alenkaja
25.03.13,10:29
...a čo v prípade, že mi zamestnávateľ už vyplatil preplatok na dani a aj zamest. prémiu...
Negoti
25.03.13,10:33
...a čo v prípade, že mi zamestnávateľ už vyplatil preplatok na dani a aj zamest. prémiu...

vrátiš i preplatok i ZP DÚ
alenkaja
25.03.13,10:40
Ale ja sa chcem len spýtať, do ktorého riadku vyplatený preplatok a prémiu mám doplniť v priznaní typu B...
Na výhru si môžem tiež uplatniť nezd. časť na daňovníka?
alenkaja
25.03.13,10:54
Ale ja sa chcem len spýtať, do ktorého riadku vyplatený preplatok a prémiu mám doplniť v priznaní typu B...
Na výhru si môžem tiež uplatniť nezd. časť na daňovníka?

Poradíte niekto... Rada by som si to daňové správne vyplnila... Veľmi pekne ďakujem...
Ešte sa spýtam, údaje z RZD dopĺňam do tabuľky - úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov (príjem zo závielej činnosti)...
alenkaja
25.03.13,12:46
Prosím o radu...
kn-alka
25.03.13,13:22
Poradíte niekto... Rada by som si to daňové správne vyplnila... Veľmi pekne ďakujem...
Ešte sa spýtam, údaje z RZD dopĺňam do tabuľky - úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov (príjem zo závielej činnosti)...

Keďže máš príjem z výhry (ak je vyššia ako 165 €) musíš podať DP typu B. Ak ti teda zamestnávateľ urobil a VYPLATIL ročné zúčtovanie, k DP priložíš tlačivo ročného zúčtovania a z neho vypisuješ údaje.
V DP typu B vyplníš oddiel V. - príjmy zo závislej činnosti a oddiel VIII. - ostatné príjmy.
Potom vyplníš oddiely IX a X podľa predchádzajúcich tabuliek
Riadok 102 sa volá: SUMA ZAMESTNANECKEJ PRÉMIE NESPRÁVNE VYPLATENEJ ZAMESTNÁVATEĽOM ALEBO SPRÁVCOM DANE
Takže tam vpíšeš sumu ZP, ktorú ti zamestnávateľ už vyplatil a na ktorú ti vlastne nevznikol nárok.
Do tohto riadku by som vpísala aj vyplatený preplatok dane, ktorý ti zamestnávateľ už vyplatil, keďže nevidím vhodnú kolonku, kam by som to zaradila (alebo som len slepá :) )
Katy a R
25.03.13,13:31
prečítaj poriadne poučenie k vyplneniu DP .. navedie ťa presne!