tomo
25.03.13,07:51
Dobrý den,

som uz skoro 6 mesiacov bez prace, v aprili mi skonci podpora v nezamestanosti, manželka je na materskej pobera rodicovsky prispevok cca 200€. byvame u rodicov v dvojgeneracnom dome.

otazka je: ci budeme mat narok na nejake socialne davky?
Ďakujem
bubkoch
25.03.13,07:30
Dobrý den,

som uz skoro 6 mesiacov bez prace, v aprili mi skonci podpora v nezamestanosti, manželka je na materskej pobera rodicovsky prispevok cca 200€. byvame u rodicov v dvojgeneracnom dome.

otazka je: ci budeme mat narok na nejake socialne davky?
Ďakujem

s touto otazkou sa obrať na prvu ciganku ktoru stretnes ...
Xanti
25.03.13,07:33
Dobrý den,

som uz skoro 6 mesiacov bez prace, v aprili mi skonci podpora v nezamestanosti, manželka je na materskej pobera rodicovsky prispevok cca 200€. byvame u rodicov v dvojgeneracnom dome.

otazka je: ci budeme mat narok na nejake socialne davky?
Ďakujem
Si vlastník časti domu ty alebo tvoja mng.?
drobecek1
25.03.13,07:33
bohužiaľ cigánka dostane všetky dávky , aj také o ktorých nevieš ale ty máš smolu, známy je v podobnej situácii a na úrade mu povedali, že 3-členná rodina má vyžiť zo 150 €, ale určite by som zašiel na Tvojom mieste na úrad si to všetko preveriť.
tomo
25.03.13,11:05
vlastnikmi domu su moji rodicia.
Xanti
25.03.13,11:07
vlastnikmi domu su moji rodicia. No nárok na dávku v hmotnej núdzi Vám nevznikne. Rodičovský príspevok je vyšší ako možná dávka v hmotnej núdzi.

Technicky ak by mng. vlastnila časť nehnuteľnosti na bývanie tak nejaký nárok pár eur by na dávku v hmotnej núdzi bol ... v opačnom prípade nie.