poradaK
07.03.06,10:06
Ja len začínam viesť peň. denník - jednoduch. účt. Mám tam evidovať aj odvody do Zdrav. poisť., soc. poisť. za SZČO, zamestnávateľa i zamestnanca ako výdavky ovplyvňujúce základ dane? A odvedenú daň z príjmu SZČO, daň z príjmu zamestnanca, odvedenú DPH ako výdavky neovplyvňujú základ dane? Rozmýšľam dobre? Vďaka.
Ľuba
07.03.06,09:15
Dobre, akurát daň z príjmu zamestnancov, je daňovo uznateľný výdavok.
ata111
07.03.06,09:17
to sú základné otázky zákona o dani z príjmu. Naštuduj od základu zákon. Odvody - výd ovpl. ZD, daň z miezd - výd ovpl.ZD, daň z príjmu SZČO a DPH - výdavok neovpl.OZD / pozor len u plátcu DPH/.
Kristína
07.03.06,09:59
Dobre uvažuješ. Preddavok dane z príjmu zo závislej činnosti zamestnanca zaúčtuješ do stĺpca mzdy. Odvody zo mzdy, ktoré platí zamestnanec, tiež zaúčtuj do stĺpca mzdy. Ostatné do stĺpca platby do fondov. Teda, ak účtuješ ručne.
va1ke
10.03.06,18:29
ahojte práve účtujem v JU a výpis z bankového účtu. Kde mám zaúčtovať príjem z dohody o vykonaní práce, ktorý je zdanený. Do kolónky príjem zdanený zrážkou u zdroja. Alebo do iný nezdaniteľný príjem?
Manual
10.03.06,18:41
ahojte práve účtujem v JU a výpis z bankového účtu. Kde mám zaúčtovať príjem z dohody o vykonaní práce, ktorý je zdanený. Do kolónky príjem zdanený zrážkou u zdroja. Alebo do iný nezdaniteľný príjem?
A kde to dávaš POZ alebo PNZ ?
va1ke
10.03.06,18:47
dávam to PNZ.
Manual
10.03.06,18:57
dávam to PNZ.
Zdanený zrážkou u zdroja:)
Bavi
12.03.06,09:48
Ja len začínam viesť peň. denník - jednoduch. účt. Mám tam evidovať aj odvody do Zdrav. poisť., soc. poisť. za SZČO = výdavky ovplyvňujúce základ dane - odvody do fondov, zamestnávateľa = takisto do výdavkov ovplyvň.zákl.dane-odvody do fondov i zamestnanca = výd.ovplyvň.základ dane - mzdy ako výdavky ovplyvňujúce základ dane? A odvedenú daň z príjmu SZČO = výdavky neovpl.základ dane, daň z príjmu zamestnanca = výdavky ovplyvňujúce základ dane-mzdy, odvedenú DPH ako výdavky neovplyvňujú základ dane = správne? Rozmýšľam dobre? Vďaka.:) :) :) BAVI