kuriatkomalinke
25.03.13,09:10
Takto, nedá mi sa nevyjadriť k aktuálnej situácii v rámci zamestnanosti resp. nezamestnanosti čo sa týka Slovenska. Ani tak nejde o celkovú zamestnanosť, áno je vysoká. Preto je zjavné, že si hľadať prácu bude každý ťažšie.
Ide však o to, ako sa dnešné firmy a personalisti pozerajú na uchádzačov, nebodaj o takých, čo som tak povediac absolventi.
Všetko po škole sa ráta, ale čo bolo počas školy sa do praxe nezahŕňa????
Skončila som obchodnú akadémiu no počas nej som dva roky 5 mesiacov pracovala so zákazníkmi. Brigáda nieje práca???
Je až zarážajúce ako to vnímajú, nehovorím o všetkých, no bohužial je len veľmi málo výnimiek. Od schopného človeka, o ktorom vedia ze skončil školu na pohovore pripomínajú min. 1 ročnú prax, vysokú školu, titul a aby mu stačilo tak 500 €. Požiadavky niektorých "absolventov" sú nízke, iných vysoké.
Som z toho zmagorená.
Prečo sa dnešné firmy nebudú zaoberať ľudmi, ktorý nemajú žiadne návyky, nemajú s čim porovnávať, čo si myslím, že stále je výhoda aj pre zamestnávateľa..Myslím si, že je veľa takých, čo chcú najmä robiť, niečo sa naučiť, nepracujú preto že musia platiť hypotéku a uživiť deti, ale preto že CHCÚ.
Stále dúfam v lepší zajtrajšok.
Prajem Vám pekný deň :)
Mila123
25.03.13,08:20
Takto, nedá mi sa nevyjadriť k aktuálnej situácii v rámci zamestnanosti resp. nezamestnanosti čo sa týka Slovenska. Ani tak nejde o celkovú zamestnanosť, áno je vysoká. Preto je zjavné, že si hľadať prácu bude každý ťažšie.
Ide však o to, ako sa dnešné firmy a personalisti pozerajú na uchádzačov, nebodaj o takých, čo som tak povediac absolventi.
Všetko po škole sa ráta, ale čo bolo počas školy sa do praxe nezahŕňa????
Skončila som obchodnú akadémiu no počas nej som dva roky 5 mesiacov pracovala so zákazníkmi. Brigáda nieje práca???
Je až zarážajúce ako to vnímajú, nehovorím o všetkých, no bohužial je len veľmi málo výnimiek. Od schopného človeka, o ktorom vedia ze skončil školu na pohovore pripomínajú min. 1 ročnú prax, vysokú školu, titul a aby mu stačilo tak 500 €. Požiadavky niektorých "absolventov" sú nízke, iných vysoké.
Som z toho zmagorená.
Prečo sa dnešné firmy nebudú zaoberať ľudmi, ktorý nemajú žiadne návyky, nemajú s čim porovnávať, čo si myslím, že stále je výhoda aj pre zamestnávateľa..Myslím si, že je veľa takých, čo chcú najmä robiť, niečo sa naučiť, nepracujú preto že musia platiť hypotéku a uživiť deti, ale preto že CHCÚ.
Stále dúfam v lepší zajtrajšok.
Prajem Vám pekný deň :)

vieš aj čím to je?

je dosť nezamestnaných, je si z čoho vyberať....je to takto kruto napísané......
arizona
25.03.13,08:47
Mladi ludia sa stazuju, ze ich zamestnavatelia "odmietaju" lebo nemaju prax, ze su mladi, neskuseni a pod.

Od ludi v strednom veku sa zas dozvies, ze ich "odmietaju" preto, ze su uz stari, neperspektivni, ze maju navyky z predoslych firiem, ze oni si potrebuju zaucit mladeho podla svojich predsatav a pod.

Niektori zamestanvatelia uprednostnia mladsieho, lebo veria, ze bez praxe bude ochotny pracovat za ovela nizsiu mzdu,ako stary skuseny zamestnanec.
Niektori, tych je asi menej, uprednostnia starsieho,lebo si vazia jeho skusenosti a samostatnost...

Je to tazke, treba len skusat a hladat,aby si nasla firmu, ktora hlada prave to, co ty ponukas. Je to aj velakrat o stasti, ze akurat sa ponuknes v case,ked hladaju vhodneho cloveka.

Mozes skusit aj rozne pracovne agentury,ktore hladaju pre firmy urcity druh zamestnanca...na google najdes toho dost.
korela
26.03.13,06:04
Nemala by si zovšeobecňovať. Je to veľmi rôzne.
Skús sa postaviť na vlastné nohy, nebudeš vykorisťovaná. :-)
A zdokonaľuj sa v jazykoch, to ti v živote určite pomôže aj budúcnosti nájsť lepšie miesta.
Taktiež vložiť CV do prof. agentúr, dá sa zažiť veľké prekvapenie.