Evelyn25
07.03.06,10:10
Ahojte,

potrebovala by som poradiť, ako je to, keď je zamestnanec vyslaný materskou spoločnosťou k nám na Slovensko, bude dostávat mzdu aj v domácej krajine (Nemecko,) aj na Slovensku. Odvody bude platiť v Nemecku, majú sa platiť odvody aj na Slovensku z čiastky, ktoru dostane na Slovensku. AKo je to s daňami.

Dakujem

Evelyn
Monika333
07.03.06,11:48
Ahojte,

potrebovala by som poradiť, ako je to, keď je zamestnanec vyslaný materskou spoločnosťou k nám na Slovensko, bude dostávat mzdu aj v domácej krajine (Nemecko,) aj na Slovensku. Odvody bude platiť v Nemecku, majú sa platiť odvody aj na Slovensku z čiastky, ktoru dostane na Slovensku. AKo je to s daňami.

Dakujem

Evelyn
A na akom základe bude na Slovensku odmeňovaný ?
Magi
07.03.06,12:51
Vyslaný zamestnanec si mal pred odchodom dať vyplniť formulár E-101. Na Slovensku ho vyhotovuje Ústredie Sociálnej poisťovne.
Určená inštitúcia členského štátu, ktorého legislatíva sa vzťahuje na pracovníka, vyplní tento formulár na žiadosť pracovníka alebo jeho zamestnávateľa a vráti ho danej osobe.
Predmetom formulára je potvrdenie o uplatniteľnej legislatíve a podľa toho sa robia odvody.
Monik1
07.03.06,13:10
Mame jedneho zamestnanca, ktory je obcan rakuskej republiky, kde ma aj trvaly pobyt. Tiez ma vystaveny formular E 101 rakuskou soc.poistovnou. Odvody platime do Rakuska, podla rakuskej legislativy a u nas plati len dan z prijmu.
Evelyn25
08.03.06,04:37
Suma na Slovensku mu bude vyplácaná na základe dohody, kalkulácie, ktorú urobila materská spoločnosť.

Formulár E - 101 sa vzťahuje aj na zdravotné poisťenie, ako je to v tomto prípade, ak sa nevzťahuje?

Dakujem

Evelyn
Monika333
08.03.06,13:27
Mzdu na Slovensku bude vyplácať slovenský zamestnávateľ zo svojich mzdových nákladov (na DVP), alebo zahraničný zamestnávateľ?
Aký PP vzťah k akému zamestnávateľovi bude dotyčný nemecký občan mať uzatvorený?