bbbbbbb
25.03.13,10:54
Dobry den,

Poradte prosim ako vystavovat doklad za online sluzby.

Napriklad ak si uzivatel na pokec.sk zakupi sluzbu "plus", na voyo.sk alebo huste.tv predplati pristup. V tomto pripade totiz nevieme udaje uzivatela - iba jeho email resp IP adresu. Napriklad huste.tv ma v podmienkach ze doklad vystavia na poziadanie a pri poziadani si opytaju meno a adresu, na ktoru ma byt faktura vystavena.

Neviem ako mame vystavovat faktury za online sluzby ani ako ich zauctovat - mozeme to vystavovat na "email" a uctovat ako predaj sluzieb ? Aj v potravinach ked clovek nakupi potraviny dostane iba blocek bez svojeho mena.

Budem mimoriadne vdacny ak nam to niekto objasni, za odbornu pomoc som ochotny sa aj odmenit nasou sluzbou. Dakujem.
Dáša_
25.03.13,13:21
Myslím, že tu by sa dali použiť stanovenia o zjednodušenej faktúre zo zákona o DPH

§ 74 Obsah faktúry (3) Platiteľ a zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, môžu vyhotoviť zjednodušenú faktúru, ktorá neobsahuje všetky údaje podľa odseku 1. Zjednodušenou faktúrou je a) doklad za tovar alebo službu, ak cena vrátane dane nie je viac ako 100 eur; doklad nemusí obsahovať údaje podľa odseku 1 písm. b) a jednotkovú cenu podľa odseku 1 písm. g),

čiže zjednodušená faktúra nemusí obsahovať tieto údaje :


b) meno a priezvisko príjemcu tovaru alebo služby alebo názov príjemcu tovaru alebo služby, adresu jeho sídla, miesta podnikania, prevádzkarne, bydliska alebo adresu miesta, kde sa obvykle zdržiava, a jeho identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu bol dodaný tovar alebo pod ktorým mu bola dodaná služba,(!!!zmena nadobúda účinnosť 2.1.2013!!!)