pakesz33
25.03.13,11:55
Chcel by som vedieť či sa dá a ako rozdeliť dom na 2 samostatné byty.So sestrou máme spoločný dom ale pri rekonštrukcii sme zamurovali chodbu a tak nám vznikli 2 samostatné byty/elekt.,plyn všetko máme zvlášť/.Len na papieroch to nemáme a ja by som to chcel vysporiadať lebo sestre hrozí exekucia chcem byť istý ked náhodou chcu zobrať jej časť aby aj nás nevyhodili.dakujem za rady.pekný deň!
deli.
25.03.13,11:00
1. Projekt, ktorý rieši, ako a kde je byt prvy a byt druhý, 2.stavebný úrad. V tomto poradí. Na úrade Vám povedia ďalšie potrebné papiere :o
A pozemok? Ako? Je rozdelený alebo nie? Aj to môže byť dôležité.
Nandrolon
25.03.13,11:02
kedysi som tu na porade čítal, že dom sa dá rozdeliť iba "zvislo" ako keby rozrezať napoly.
Nedá sa deliť na poschodia, pretože tam by jednoznačne vznikli aj spoločné priestory, napr. aj podkrovie a strecha, základy...
buchač
25.03.13,11:06
Chcel by som vedieť či sa dá a ako rozdeliť dom na 2 samostatné byty.So sestrou máme spoločný dom ale pri rekonštrukcii sme zamurovali chodbu a tak nám vznikli 2 samostatné byty/elekt.,plyn všetko máme zvlášť/.Len na papieroch to nemáme a ja by som to chcel vysporiadať lebo sestre hrozí exekucia chcem byť istý ked náhodou chcu zobrať jej časť aby aj nás nevyhodili.dakujem za rady.pekný deň!
Tak teraz by som si až tak istý teda nebol.....

Len aby neskoro nebolo......
tom_i
25.03.13,11:17
A nedá sa zájsť za exekútorom a zistiť si čo a ako je vo veci nakoľko je to aj vo vašom (hlavne) záujme. A ako napísal búchač aby už nebolo neskoro keď je exekúcia rozbehnutá - pretože neviem čo znamená výraz "hrozí" jej exekúcia.
Mária27
25.03.13,11:30
Treba dať po úpravách dom skolaudovať ako rodinný dom s dvomi bytmi, spoločnými časťami a spoločnými zariadeniami, potom do katastra. Dúfam, že boli úpravy robené so stavebným povolením.
pakesz33
25.03.13,12:20
jedno podlažie máme
pakesz33
25.03.13,12:22
ešte neni nič začaté je to dlhý príbeh len chcem aby som mal istotu ked dojde k horšiemu:)
pakesz33
25.03.13,12:26
1. Projekt, ktorý rieši, ako a kde je byt prvy a byt druhý, 2.stavebný úrad. V tomto poradí. Na úrade Vám povedia ďalšie potrebné papiere :o A pozemok? Ako? Je rozdelený alebo nie? Aj to môže byť dôležité.ani pozemok nemáme rozdelený to všetko chceme stým spolu vybaviť.a kolko to môže byť finanče tak približne
arizona
25.03.13,13:55
deli.
25.03.13,15:56
Robil Vám na tento dom už predtým niekto projekt? Ak áno, treba ísť za ním a je to lacnejšie. Ak nie, treba to celé zakresliť odznova a to je o niečo drahšie.