aramat77
25.03.13,13:06
Dobrý deň,
s manželkou vlastníme RD, kde sme vyňali časť domu na kancelárske priestory, ktoré prenajímame manželkinej s.r.o., kde sme obidvaja konatelia, nie zamestnanci. Z eseročky si vyberáme len dividendy, ktoré do minulého roka neboli zdaňované. Tým pádom nemáme žiadne oficiálne príjmy, len príjmy z prenájmu nehnuteľnosti, ktorú prenajímame 50:50
Chcel by som poradiť pri daňovom priznaní:
1. Či si môžem uplatniť daňový bonus na manželku a naopak ona na manžela, čiže mňa?
2. Či si môžeme uplatniť do výdavkov paušál 40%?
3. Či si do výdavkov môžeme zaradiť aj platby na zdravotné poistenie
4. Či sa 40% paušál ráta zo skutočných príjmov, alebo z príjmu zníženého o 500 EUR
Mila123
25.03.13,13:12
1/ DB iba na nezaopatrené deti si uplatňujú rodičia, tak ak ste nezaopatrení....
2/áno
3/áno
4/znížený o 500€ a tak sa počítajú %
aramat77
25.03.13,14:57
výdavky na zdravotné poistenie ale nie je súčasťou paušálneho výdavku ?
Kvaka
25.03.13,15:03
výdavky na zdravotné poistenie ale nie je súčasťou paušálneho výdavku ?Nie je.
Mila123
25.03.13,15:03
nie sú, pozri na § 6, ods. 10 ZDP