zlatica.turisova
25.03.13,15:40
Dobrý deň!
Robím si daňové priznanie za rok 2012. Som zamestnaná ,zamestnávateľ mi uorbil dňové priznanie, ale neodpočítali mi NČZD na manžela - celý rok 2012 bol nezamestnaný a nemal žiaden príjem. Ja som to zdokladovala zamestnávateľovi- ale sa to nedostalo účtovničke do ruky. Tak si ja sama robím opravné DP.Po vypísaní riadkov 32-36 som vyznačila zníženie základu dane na mňa a aj na manžela.Suma z riadkov 37, 38 je vyššia ako základ dane. To znamená že v riadku 40 mi vychádza 0.Ale ja som zaplatila preddavky na daň podľa §15 spolu za rok 287,26 eura.Moja otázka je, že kde mám zahrnúť tento preddavok, ktorý mi bol vlastne už stiahnutý zo mzdy a mal by mi byť vrátený.
Ďakujem za odpovede
Zlata
kn-alka
25.03.13,14:55
Zamestnávateľ spravil v tvojom mene daňové priznanie typu A? Alebo ti spravil ROČNÉ ZÚČTOVANIE?
Ak ročné zúčtovanie, na základe tohto dokumentu podáš opravné daňové priznanie typu A.
Aké preddavky na daň podľa §15 si platila? Nie náhodou podľa §35, ktoré máš uvedené v ročnom zúčtovaní?
Ak áno - podľa § 35 - zo závislej činnosti, tak tieto preddavky uvedieš na r.62 v daňovom priznaní typu A.
zlatica.turisova
25.03.13,19:03
Zamestnávateľ mi robil ročné zúčtovanie preddavkov na daň a ja robím opravné daňové priznanie. Ja mám na tlačive čo som dostala od zamestnávateľa v riadku 06 napísané Daň
podľa §15zákona, zaokrúhlená na eurocenty nadol. Preto som nevedela , kde to mám napísať, lebo v daňovom priznaní som nenašla ten § 15.
Super, už som to spravila a vyšlo to dobre. Robila som to v programe Kros.
Ďakujem za pomoc!
Zlata