jozefinka
25.03.13,16:27
Urobila som knihu jázd so všetkým čo k tomu treba , nakoniec mi vyšlo že som tankovala o 18l viac ako som aj spotrebovala. Vlastne končený stav v nádrži bol 18l k 31.12. Mám tento rozdiel odúčtovať v peňažnom denníku Či je to v poriadku a týmto stavom budem vlastne od 1.1. začínať nový rok?
ariadna22
25.03.13,16:25
takže máš prebytok 18l
tých 18 l sú nedaňové výdavky, nákup phm rozdel + pomernú časť dph musíš vylúčiť z odpočtu.
preto bude lepšie ak si dorobíš do knihy jázd ešte jazdu, kde tých 18l vybeháš.
Mila123
25.03.13,16:35
takže máš prebytok 18l
tých 18 l sú nedaňové výdavky, nákup phm rozdel + pomernú časť dph musíš vylúčiť z odpočtu.
preto bude lepšie ak si dorobíš do knihy jázd ešte jazdu, kde tých 18l vybeháš.

a stav km? ťa nezaujíma??? popr. stav v nádrží????
jozefinka
25.03.13,17:08
takže máš prebytok 18l
tých 18 l sú nedaňové výdavky, nákup phm rozdel + pomernú časť dph musíš vylúčiť z odpočtu.
preto bude lepšie ak si dorobíš do knihy jázd ešte jazdu, kde tých 18l vybeháš.

???? nerozumiem tvojej odpovedi
a čo s tým má dph? nepísala som ani že som platca !?
Katarina
25.03.13,17:19
jozefinka, netreba účtovne riešiť, je to v poriadku, 18 l bude počiatočný stav k 1.1.2013
jozefinka
26.03.13,09:05
jozefinka, netreba účtovne riešiť, je to v poriadku, 18 l bude počiatočný stav k 1.1.2013

a niečo také ako prepočet spotreby PHM? síce sa mi spotreba prerátava priebežne v knihe jázd, ale keď tak rozmýšľam.... v nákladoch mám v litroch (aj v eur) vyššiu sumu ako som vlastne spotrebovala fyzicky keďže mi zostala nafta.......v JÚ sa účtuje len opak? keď som viac spotrebovala ako nakúpila, či ako to vlastne je?
Mila123
26.03.13,09:21
a niečo také ako prepočet spotreby PHM? síce sa mi spotreba prerátava priebežne v knihe jázd, ale keď tak rozmýšľam.... v nákladoch mám v litroch (aj v eur) vyššiu sumu ako som vlastne spotrebovala fyzicky keďže mi zostala nafta.......v JÚ sa účtuje len opak? keď som viac spotrebovala ako nakúpila, či ako to vlastne je?
v nádrži máš koľko ? ak 18 litrov, nie je čo riešiť...
18 litrov bude počiatočný stav k 01 01 2013
jozefinka
26.03.13,10:00
[QUOTE=Mila123;2287025]v nádrži máš koľko ? ak 18 litrov, nie je čo riešiť...
18 litrov bude počiatočný stav k 01 01 2013[/QU



ak by bolo viac litrov - kde je tá hranica čo je viac?
povedzme by bolo okolo 100lit. tak by sa to riešilo ako?
Žabinka
26.03.13,10:20
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=5409
je to síce staršieho dáta, ešte v Sk, a pre platiteľa DPH, ale možno pomôže..
jozefinka
26.03.13,10:58
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=5409
je to síce staršieho dáta, ešte v Sk, a pre platiteľa DPH, ale možno pomôže..

Ano, presne tak som to myslela ako je to v tomto článku, lebo aj ja mám spotrebu nižšiu ako nákup PHM ktorý mám zaúčtovaný vo výdavkoch. No tak rozhodla som sa, nakoľko je to malý rozdiel, že to nechám tak, a keby bol ten rozdiel väčší ,tak by som to riešila v rámci uzávierkových operácií ako storno z prev.réžie. Díky za diskusiu.
jozefinka
26.03.13,11:04
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=5409
je to síce staršieho dáta, ešte v Sk, a pre platiteľa DPH, ale možno pomôže..

Ano, presne tak som to myslela ako je to v tomto článku, lebo aj ja mám spotrebu nižšiu ako nákup PHM ktorý mám zaúčtovaný vo výdavkoch. No tak rozhodla som sa, nakoľko je to malý rozdiel, že to nechám tak, a keby bol ten rozdiel väčší ,tak by som to riešila v rámci uzávierkových operácií ako storno z prev.réžie. Díky za diskusiu.