Marcela Šoltišíková
25.03.13,16:36
dobry vecer
buchač
25.03.13,15:47
Katastrálne konanie

V katastrálnom konaní sa zapisujú práva k nehnuteľnostiam, rozhoduje sa o zmenách hraníc katastrálnych území, o prešetrovaní zmien údajov katastra, o oprave chýb v katastrálnom operáte a o obnove katastrálneho operátu.

Na katastrálne konanie je príslušná správa katastra, v ktorej územnom obvode sa nachádza nehnuteľnosť.
Ak sa zápis práv k nehnuteľnostiam vkladom týka nehnuteľností nachádzajúcich sa vo viacerých územných obvodoch správ katastra, je príslušná konať o celom návrhu ktorákoľvek z príslušných správ katastra.

Práva k nehnuteľnostiam zo zmlúv sa zapisujú do katastra vkladom.
Právne účinky vkladu vznikajú na základe právoplatného rozhodnutia správy katastra o jeho povolení.

Správa katastra rozhodne o návrhu na vklad do 30 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad.
Ak zmluva o prevode nehnuteľnosti bola vyhotovená vo forme notárskej zápisnice alebo bola autorizovaná advokátom, nie je v rozpore s katastrálnym operátom a sú splnené procesné podmienky na povolenie vkladu, správa katastra rozhodne o návrhu na povolenie vkladu do 20 dní.
Správa katastra môže rozhodnúť na základe žiadosti o urýchlené konanie o návrhu na vklad a zaplatení správneho poplatku do 15 dní odo dňa doručenia návrhu na vklad.

Respektíve celý zákon

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/vyhlaska-ktorou-sa-vykonava-zakon-o-katastri/
Marcela Šoltišíková
25.03.13,17:13
Mala by som este jednu otazku,Aké druhy vektorových geodetických podkladov v zmysle platnej legislatívypoznáme? dakujem za odpoved
buchač
25.03.13,19:00
Mala by som este jednu otazku,Aké druhy vektorových geodetických podkladov v zmysle platnej legislatívypoznáme? dakujem za odpoved

....a to sme na akej skúške ??? ;)
Nejaké stavebné právo ???? :rolleyes:


Tretí oddiel
Aktualizácia súboru geodetických informácií
metódou číselných výsledkov geodetických prác

§ 43 - 51

http://katasternehnutelnosti.sk/716-s-74-20-73-43-20-smernica-na-meranie-a-vykonavanie-zmien-v-subore-geodetickych-informacii-katastra-nehnutelnosti/
wagner
25.03.13,19:03
dobry vecer

Ja by som potrebovala aspoň sto tisíc €. A ešte všeličo iné. Ako vidím u Teba žiadne prosím, ďakujem neexistuje?:confused:
buchač
25.03.13,19:15
mimotemy
Ja by som potrebovala aspoň sto tisíc €. A ešte všeličo iné. Ako vidím u Teba žiadne prosím, ďakujem neexistuje?:confused:
Málo .....pridaj ..........

Vidím tak , že Marcelka maká na diplomke .....a ešte ani google nevie používať ....:rolleyes:
Zitulda
26.03.13,05:57
Peggynka
28.03.13,19:29
A bude z nej štátny zamestnanec ? Páči sa mi tvoja odpoveď na "totu" otázku.