Suzan007
25.03.13,19:51
Dobry vecer, so znamou sme sa snazili na internete vypatrat, ako je to s prispevkami pre mamicky. Ak je nastavajuca matka 2 roky vedena na urade prace, je slobodna a nechce uviest otca do rodneho listu dietata, ma narok na nejaky vyssi prispevok od statu? Jedna kamaratka to tak pred 6 rokmi "spravila", ze neuviedla do rodneho listu otca, syn ma teda aj jej priezvisko a ze dostavala nejake vyssie pridavky. Na internete sme nasli len to, ze ak matka nie je min. 270 dni za posledne 2 roky zamestnana alebo je nezamestnana bez dobrovolneho pripoistena, nema narok na materske, ale len na rodicovsky prispevok. Hra teda to "neuvedenie otca do rodneho listu" nejaku ulohu v tych financnych prispevkoch od statu? Dakujem.
mattto
25.03.13,19:27
čo keby ste miesto oje....nia systému hľadali na internete prácu?

nech to urobí ako príslušníci ohrozeného kmeňa a nech uzná otcovstvo najstarší muž v okolí, najlepšie nejaký 80-90tnik, ktorý keď o pár mesiacov zatrepe krpcami, bude poberať sirotské
Mila123
25.03.13,19:34
čo keby ste miesto oje....nia systému hľadali na internete prácu?

nech to urobí ako príslušníci ohrozeného kmeňa a nech uzná otcovstvo najstarší muž v okolí, najlepšie nejaký 80-90tnik, ktorý keď o pár mesiacov zatrepe krpcami, bude poberať sirotské
a ešte by sa mal aj zosobášiť, vdovské je tiež zaujímavé......
Suzan007
26.03.13,16:19
dakujem zase raz za trefne odpovede, snivalo sa mi, ze niekto znaly socialnych zakonov a pod. mi tu normalne k veci odpovedal. Este raz velka vdaka.
veronikasad
26.03.13,16:24
Platí si známa dobrovolné nem.poistenie = vznikne jej nárok na materské, alebo bude poberať len rodičovský príspevok ?

Aby jej priznali dávku v hmotnej núdzi, musí mať v prvom rade súdom stanovené výživné na dieťa. Takže neuvedením otca dieťaťa "nevyhrá".

To čo "spravila" tvoja kamarátka je možno poberanie materského osamelej matky, ktoré je u osamelej matky dlhšie ako u ostatných. Ale nijako nesúvisí s neuvedením otca dieťaťa v rodnom liste.
blavaciko
26.03.13,18:13
dakujem zase raz za trefne odpovede, snivalo sa mi, ze niekto znaly socialnych zakonov a pod. mi tu normalne k veci odpovedal. Este raz velka vdaka.
mne sa zase snivalo ze ludia nevycicavaju stat ako sa len da....
tvoja "znama" nech uvedie otca toho haranta a poziada o vyzivne!