katkka
25.03.13,20:04
Dobry den,

chcela by som poprosit o radu pri vyplnani danoveho priznania za rok 2012. V roku 2012 som zrusila 3.pilier DDP, je potrebne zvysit zaklad dane o prispevky, ktore som si v minulych rokoch odpocitavala zo zakladu dane?

Tiez som v roku 2012 zaplatila nedoplatky z rocneho zuctovania zdravotneho poistenia za rok 2011, zahrnam ich spolu s mesacnymi platbami zdravotneho poistenia do danoveho priznania?

Vopred velmi pekne dakujem za radu.

Katarina
Mila123
25.03.13,19:13
Dobry den,

chcela by som poprosit o radu pri vyplnani danoveho priznania za rok 2012. V roku 2012 som zrusila 3.pilier DDP, je potrebne zvysit zaklad dane o prispevky, ktore som si v minulych rokoch odpocitavala zo zakladu dane?

Tiez som v roku 2012 zaplatila nedoplatky z rocneho zuctovania zdravotneho poistenia za rok 2011, zahrnam ich spolu s mesacnymi platbami zdravotneho poistenia do danoveho priznania?

Vopred velmi pekne dakujem za radu.

Katarina
zrušenie DDP v roku 2012 sa daňovo nevysporiada, nie je povinnosť vrátiť daň uplatnenú v predchádzajúcich rokoch....
a nedoplatok z RZZP zaradíš podľa toho , z akého § vznikol....
katkka
25.03.13,21:01
Nedoplatok na zdravotnom poisteni vznikol z dovodu vypovede a odstupneho v roku 2011, kedze bol prijem v poslednom mesiaci vyssi. Vo vykaze o nedoplatku je uvedeny § 19 ods. 9 zakona o zdravotnom poisteni a § 17a o zdrav. poisteni .