kattus
25.03.13,20:59
Dobry vecer.
RAda by som sa poradila ....brat odisiel v januari na pol roka do Anglicka,v byvalom zamestnani sa dohodol,ze mu za cely minuly rok urobia DP.Nic sa vsak nedeje,Dp zatial neurobili.Aby sme nepresvihli termin,sadam si ktomu ja a potrebovala by som radu.
Pracoval 12 mesiacov u jedneho zamestnavatela.Celkovy prijem mal 3959 eur,uhrn na poistne spolu 531.Zaklad dane 3427eur,co je menej,ako nezdanitelna cast (3644).
Ked postupujem podla koloniek v DP,vychadza mi ,ze by mal dostat zamestnanecku premiu cca 41 eur.
Ratam a vyplnam spravne?
Dakujem za pomoc
veronikasad
25.03.13,20:02
Zamestnávatel nerobí zamestnancovi DP. Ak do 15.2. nepožiadal o RZD, musí si DP podať sám.
kattus
25.03.13,20:13
Veronika,
poziadal,ale nema o tom ziaden doklad,kopiu ziadosti,alebo daco,tak sa to bude tazko dokazovat.Navyse...este v decembri mu dali tlacivo o zarobku,boze,nenapadne ma nazov....a dohodnute to bolo tak,ze uctovnicka mu urobi DP,posle mu to domov,a on to poda (kedze je v UK,poda to otec).Nerozumiem tomu postupu,ale aj vlanito takto mali,je to mini firma s 2 zamestnancami,co ma problem platit aj odvody,resp.v socialke sme zistili,ze cele roky ich neplatia...ale to je o inom.
TAkze nakolko sa blizi termin podania DP,nechcem to nechat na nahodu a presvihnut ho,ale nechcem ani chybu urobit.....tak sa pytam,co s tym,ak zdanitelna polozka je nizsia ako odpocitatelna polozka.MA narok daco dostat od DU,alebo nie...ak ano,kam to napisat?Preddavky na dan nemal ziadne po cely rok.
veronikasad
25.03.13,20:21
Veronika,
poziadal,ale nema o tom ziaden doklad,kopiu ziadosti,alebo daco,tak sa to bude tazko dokazovat.Navyse...este v decembri mu dali tlacivo o zarobku,boze,nenapadne ma nazov....a dohodnute to bolo tak,ze uctovnicka mu urobi DP,posle mu to domov,a on to poda (kedze je v UK,poda to otec).Nerozumiem tomu postupu,ale aj vlanito takto mali,je to mini firma s 2 zamestnancami,co ma problem platit aj odvody,resp.v socialke sme zistili,ze cele roky ich neplatia...ale to je o inom.
TAkze nakolko sa blizi termin podania DP,nechcem to nechat na nahodu a presvihnut ho,ale nechcem ani chybu urobit.....tak sa pytam,co s tym,ak zdanitelna polozka je nizsia ako odpocitatelna polozka.MA narok daco dostat od DU,alebo nie...ak ano,kam to napisat?Preddavky na dan nemal ziadne po cely rok.
Príklad na výpočet zamestnaneckej prémie nájdeš v poučení na vyplnenie DP.
kattus
25.03.13,20:26
dakujem,to viem,lenze bezne DP nerobim,nie som ani od fachu a preto si overujem u skusenejsich,ci som dobre vyratala,resp ci to vobec JE zamestnanecka premia....
ewita888
25.03.13,20:35
má nárok na ZP aká ti vyšla, ak mal v každom mesiaci zdanitelný príjem.. daň,kedže ako píšeš mu žiadne preddavky nestrhali, tak sa mu nemá aká vrátiť..
kattus
25.03.13,20:51
ewita
dakujem,mesacne,cely rok,mal prijdem 329 nejake centy,nezdanovali mu nic,lebo to kazdy mesiac bolo vlastne menej ako je odpocitatelna.
dakujem velmi pekne za odpoved.