heni7
25.03.13,21:57
Dobry den! Potrebujem pomoc skusenych poradcov... Zamestnavatel so mnou ukoncil PP 31.01.2013 (trval od 01.07.2010). Hned som sa dala na PN v ramci och.doby, bola som do 17.03.2013 od 18.03.2013 som evidovana na UPSVaR, 6. mesiacov budem poberat davku v nezamestnanosti. Manzelom aktivne planujeme babetko, keby sme stihli termin porodu max. do konca januara 2014, tzn. ze 6-8 tyzdnov pred (este v decembri 2013)by som mohla narokovat materske: otazky: 1. ak budem do porodu evidovana na UPSVaR mam narok iba na rodicovsky prispevok, vsak-lebo uz nie som nemocensky poistena? ak by som 6 mesiacov poberala davku v nezamestnanosti potom sa zamestnala min. na 1 mesiac a potom sa opat zaregistrujem-tak splnena podmienka 270 dni, 8 mes. och. doba a pocitali by mi 65% z VZ zo zamestnania z roka 2012? Ak u noveho zamestnavatela odpracujem viac ako 90 dni, tak VZ z toho poistenia? Ak sa to vsetko nestiha a otazka bude aktualna v roku 2014 tak oplati prihlasit ako DNP? od kedy na aku dobu a z akeho VZ? v roku 2013 som bola zamestnana iba 1 mesiac....
Este jedna otazocka ohladne PN-ak by som sa prihlasila na DNP staci mi zaplatit 1 mesiac a mala by som narok na nemocenske? Platila by som poistne aj pocas doby na PN? To iba ak by napr. tehotenstvo bolo rizikove...
Ospravedlnujem sa za prekomplikovanu otazku, vopred ale dakujem za dobru radu, pomoc a venovany cas....
Kludne pisat aj do textu