an-ps
26.03.13,10:53
Dobrý deň, prosím Vás o Váš názor.

SRO -neplatca DPH, vykonáva stavebné práce v zahraničí - v Nemecku.
Zakúpila tam stavebné náradie a drobný materiál (brúsny papier, mriežky...).
Môže to ísť do nákladov na 501?
an-ps
26.03.13,16:06
posúvam
pozdenka
04.04.13,08:35
Dobrý deň, ja by som tiež potrebovala pomôcť v nasledovnom:
Platiteľ DPH registrovaný v SK - ide stavať domy v Nemecku. Chcem sa opýtať, ako to bude s materiálom, ktorý nakúpi v Nemecku a použije na tejto stavbe. Je lepšie sa mu registrovať v Nemecku kvôli týmto nákupom? Alebo to môže kupovať pod IC DPH SK? A ako to potom v oboch prípadoch ovplyvní fakturáciu (fakturuje sa Nemeckemu platiteľovi DPH). t.j. keby nakupoval pod SK alebo pod DE číslom DPH?
Mila123
04.04.13,08:45
u nás platí § 16 DPH, a v EU platí Európska smernica č. 2006/112/ES - je už viackrát novelizovaná konkr. článok 47
ja som riešila Čecha, kt. u nás v našom regióne staval budovy a náš klient mu dodal materiál a
" koumák" Čech si zrušil SK IČ DPH, pretože to bolo komplikované.......
t.j. v Tvojmu prípadu som si istá, že spoločnosť musí mať IČ DPH DE ....
§ 16 DPH
(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.