Fištep
26.03.13,12:16
Dobrý deň.
:confused: Prosím vás o radu, potreboval by som v exceli vymazať a to hromadne riadky podľa zadaného kritéria nájdi - označ - vymaž. V exceli mám tovarové položky cez 20.000 položiek, avšak niektoré riadky majú nulový stav zásob. Tieto by som potreboval nejako hromadne nájsť a odstrániť, aby som nemusel zbytočne tlačiť aj nulové stavy. Ak niekto vie ako na to prosím pomôžte. :) Ďakujem vopred a prajem pekný deň. I. Š.:)
EPk
26.03.13,11:21
Data- filter-zobrazi len tie ktore chces a potom s nimi robis co chces
Fištep
26.03.13,11:45
Epk: To som skúšal a našlo ich, ale po vymazaní zmizli tie riadky, ktoré potrebujem o stavom. Alebo ak potom zobrazím tie čo majú stav???
Palo235
26.03.13,12:01
ja som taketo veci riesil takzmto makrom

Sub Macro1()
For x = 1 To Cells(1, 1).End(xlDown).Row
If Cells(x, 1) = "0" Then
Rows(x & ":" & x).Delete Shift:=xlUp
x = x - 1
End If
Next
End Sub
PaloPa
26.03.13,13:05
Data- filter-zobrazi len tie ktore chces a potom s nimi robis co chces

Treba ešte druhý krok:
Vyfiltrované riadky (hodnoty s nul. stavom) označiť príkazom "Vybrať viditeľné bunky"
a potom vymazať (tip - skratka: CTRL - ).

Príkaz "Vybrať viditeľné bunky" sa dá pridať na panel nástrojov, viď obrázky.

P.
Fištep
26.03.13,13:36
PaloP: Je to O.K. ! Ešte jedna otázočka po úprave, teda prepočte bunky mám v bunke výsledok po kliknutí na bunku zobrazuje vzorec napr. = G27 a v bunke ukazuje číslo napr. 0.25 Potrebujem to upraviť zase hromadne v stĺpci, aby tam bolo iba číslo 0.25 bez funkcie vzorca . Pretože pri násobení čísla v bunke o znamienkom =G27 nesedí výsledok. Ak kliknem na tú bunku, prepíšem to iba na číslo,
tak to prepočíta presne. Inak ďakujem všetkým, za snahu a pomoc.
zlatica76
26.03.13,14:13
Častá chyba - ak sa bunka G27 odkazuje na nejaký vzorec, ty síce vidíš 0,25 ale výsledok toho vzorca môže byť 0,253245.....
T.j. excel to počíta s celým číslom (a počíta správne). Ak si to chceš overiť, skús pridať vo formátovaní desatinné miesta, alebo dané číslo vynásom 10000 (nuly si doplň koľko chceš).

Odpoveď na tvoju otázku - dajú sa kopírovať hodnoty, ale tie zostanú celé, t.j. aj s tými desatinami, ktoré nevidíš. Keď to prepíšeš, tak samozrejme, počíta to len s tým, čo tam napíšeš. Ak chceš kopírovať hodnoty, tak normálne vyznač bunky - Ctrl+C - vložiť špeciálne - hodnoty.
Ak to chceš riešiť elegantnejšie, použi vzorec "ZAOKRUHLIŤ" - t.j. namiesto =G27 napíš =ROUND(G27,2) (zaokrúhli na dve desatinné miesta matematicky). Tým pádom nestratíš kontinuitu medzi vzorcami.