Terezap
01.03.06,09:56
Mám otázočku k tlačivým na DÚ ako hlásenie, Q. prehľad o zrazených preddavkoch...... Musia sa na DÚ odovzdávať originál tlačivá alebo postačia aj tlačivá vytlačené z PC. Ďakujem
Barbara
01.03.06,09:10
Mám otázočku k tlačivým na DÚ ako hlásenie, Q. prehľad o zrazených preddavkoch...... Musia sa na DÚ odovzdávať originál tlačivá alebo postačia aj tlačivá vytlačené z PC. Ďakujem


ja mám nato taký názor, že musia stačiť z PC, nakoľko bude tam razítko a podpis./hádam modré/,
si myslím, že v dnešnej dobe sa robí vše cez počítač a bolo by blbé to prepisovať ručne. :D :p
Aňuška
01.03.06,11:25
Dávam už 2 roky Q. prehľady a ročné hlásenia na DÚ
tlačené z počítača a nebol žiadny problém s ich
akceptovaním.
ivanam
01.03.06,11:30
Dávam už 2 roky Q. prehľady a ročné hlásenia na DÚ
tlačené z počítača a nebol žiadny problém s ich
akceptovaním.
Super vec! ja som to doteraz prepisovala
vgabka
01.03.06,11:48
U nás je to zase ináč. Pokiaľ nemali dostatok tlačív, tak im stačilo aj tlačivo z PC, ale teraz jednoducho nepríjmu iné tlačivo, len originálne. Iný kraj ... iný mrav.
Katija
01.03.06,12:05
U nás je to zase ináč. Pokiaľ nemali dostatok tlačív, tak im stačilo aj tlačivo z PC, ale teraz jednoducho nepríjmu iné tlačivo, len originálne. Iný kraj ... iný mrav.Smutné a stále rovnaké. Tuším je to tak, že čím je úradník ďalej od BratisLavy, tým si viac na spoluobčanov dovoľuje. Nikde nie je povedané. že sa musia odovzdávať originálne tlačivá. Katija:):cool:
helax
05.03.06,16:01
Myslim, ze sa to skenuje, preto ma byt original.Helax
lenkak
05.03.06,16:22
skenuje sa, preto ma byt original - aj u nás to takto funguje.
žilinčanka
17.03.06,05:02
Pokiaľ si tlačivo vypíšete na www.drsr.sk portáli a vytlačíte tak to musia akceptovať, veď je to tam aj napísané ... nemyslím si že by mali niekomu robiť problémy ... nehovorím o tlačivách ktoré máte ako výstupy z počítača z nejakého mzdového programu, alebo že si vypíšete v pdf formáte tlačivo. To určite neakceptujú, resp. môžu robiť problémy. Mala som s tým skúsenosti v sociálnej poisťovni kde im 2mm na posunu textu robili problémy ... len ich treba naučiť úradníkov xixi
Zdravím všetkých poraďákov :-)
zubadielko
17.03.06,05:54
neviem, ci bude moja otázka súvisiet s témou, ale neviete niekto, ci hlásenia o vyučtovaní dane sú tie isté ako minulý rok, alebo sa nejako menili? Ďakujem za odpoveď
Dada
17.03.06,05:56
neviem, ci bude moja otázka súvisiet s témou, ale neviete niekto, ci hlásenia o vyučtovaní dane sú tie isté ako minulý rok, alebo sa nejako menili? Ďakujem za odpoveď

Môžeš kľudne použiť aj minuloročné.
Ingrid G.
17.03.06,06:06
Bola som na DÚ pre "Hlásenia ..." a dostala som také isté tlačivo ako minulý rok.
jankasm
17.03.06,10:25
Sú tie isté, bez zmeny.
dadika
17.03.06,10:28
odo mňa nechceli originály potvrdeni-vraj to je pre mňa a im stačí aj kópia.
A tlačivo na hlásenie mi dala minuloročné.
pavúčik
22.03.06,04:11
Ja som im odovzdala všetky tlačivá vytlačené buď z internetu alebo zo mzdového programu. Bolo to v poriadku. Možno záleží aj od správcu dane, jednému stačia vytlačené, iný požaduje originál.