maculienka20
26.03.13,13:19
Ahojte,

ako by ste postupovali, keď Vám zamestnanec, ktorý pracoval v ďalšej firme v roku 2012, nevie predložiť potvrdenie o príjme za rok 2012 (neviete koľko zarobil, koľko dane mal zrazenej)....nemá ani výplatné pásky, ani žiadny iný doklad o príjme....Zamestnávateľ v roku 2012 vraj zanikol....
Rozmýšľam, že jej nebudem robiť ročné zúčtovanie, ale že jej iba urobím daňové priznanie FO, typ A, kde dám len príjmy z našej firmy za rok 2012.... Ako by ste to doriešili?
Katy a R
26.03.13,12:27
Daňovník je zodpovedný za svoje dane - nech si spraví DP sám.. Ak aj zamestnávateľ zanikol, potvrdenie sa dá zohnať. a žeby ani výplatné pásky nemal :confused::confused:
Raz (dávnejšie to bolo) som dávala ako prílohu k príjmu výplatné pásky - po dohode so správkyňou dane.
maculienka20
26.03.13,12:33
Vieš....niekedy máš takého zamestnanca, že ani nevie, kde je sever...... Zamestnankyňa mi ukázala výplatnú pásku za mesiac 4/2012 a keď som pýtala ďalšie...tak pozerala, že čo vlastne chcem.... ale máš pravdu, asi by si mala urobiť DP sama
willma
26.03.13,12:35
s tými výplatnými páskami nič nové pod slnkom - bratov zamestnávateľ sa ani len nenamáha za celé obdobie čo je u neho zamestnaný dať nejakú pásku - za cca 6 rokov dostal jednu jedinú aj to omylom - lebo som tam chvíľu robila aj ja a na páske som trvala.
maja123
26.03.13,12:44
Treba mu urobiť DP a teda tie príjmy tam neuviesť , lebo nie je podľa čoho. Ja mám takého známeho, zamestnávateľ je zrušený, nedá sa mu dovolať, potvrdenie neprišlo a výplatné pásky nie sú. Po konzultácii s infolinkou DRSR mám podať DP bez tých príjmov, lebo ich nemám na základe čoho uviesť. Ale správne DP to nie je. Povinnosťou zamestnávateľa je vystaviť potvrdenie.