standi
26.03.13,14:08
Dobrý deň. Chcela by som si na PC vytvoriť web stránku. Prosím poraďte mi ako na to príp. dobrú stránku a hlavne ako to je potom s platením za stránku, lebo niekde píšu aj zdarma na určité obdobie. Ďakujem.
command
26.03.13,13:16
tu máš základy ako sa tvoria stranky
http://www.jakpsatweb.cz/
s platením alebo neplatením to je tak ze ak chces mat stranku www.nieco.sk tak tie su platene musis vy zaplatiti domenu a potom webpriestor kde budes ukladat svoje stranky
ale ak ti staci napr www.nieco.priponaposkytovatelanapr wz).sk tak tie su zadarmo za urcitych podmienok( reklamyn baner a pod).
frenkacik
27.03.13,12:16
najlepsie je dat to spravit niekomu kto to uz robil
inak ceny su priblizne:
14 € / rok - domena
10 az 15 € / rok - webhosting
cena za jednoduchu stranku sa pohybuje v rozpati 100-300 €
existuje aj riesenie typu webnode.sk ale nie je to zadarmo a ked si zratate ceny tak dat to spravit niekomu je lacnejsie
newmi
27.03.13,14:19
Ako na to:

1. ucit, sa ucit sa, ucit sa

alebo

2. zaplatit niekomu kto to spravi za mna

;)
kopretinka
27.03.13,14:28
a na čo to potrebuješ? čo chceš mať na stránke?
Peto-M
27.03.13,14:49
Rád by som potom takú stránku videl. :))
viktorviktor
27.03.13,18:03
keď to chceš pre "vlastnú" potrebu tak ti postačí zadarmo je tam teda aspoň bývalo okolo 500 mega /prísp.č. #2 (http://www.porada.sk/t213377-tvorba-web-stranky.html#post2287258)
zadáš napr -Freemail a Freeweb - Freehosting a mail zadarmo- a vyberáš
nej
29.03.13,21:29
rada by si spravila stránku? neodporučam. Ono sa to zdá že to je jednoduché, ale pokiaľ spravíš toto:
http://1q.sk/prakticke/webstranka-vytvorena-ako-obrazok-je-akoby-web-vobec-nebol/

že jeden obrázok vložený do stránky a text je na obrázku, tak takých webov je dosť. poriadny web aby našli vyhľadávače, musí mať niekoľko náležitostí a nemôže to byť len tak hocičo. Dajú sa stiahnuť TEMPLATE - predpripravene weby, ale tam sa sto krát popáliš. Niečo sa ti nebude páčiť, odstrániš to a je celá stránka v háji, kód porušíš, zničíš v nom nejaký script a už ťa Google odignoruje.

Ak ti niekto nuka stránky zadarmo, sú to len blogovacie služby a rozni podvodníci, ktorí ponukaju len niečo zadarmo.

Po 1. pokiaľ chceš web, určite nechoď na to sama. napísať zdrojový kód nie je žiadna sranda a rôzne editori na to sú len hnusom, ktorý ťa nakoniec dostane len do šlamastiky, alebo vytvorí o tvojej firme či prevádzke mienku, že si totálny amatér aj v tom, čo ponukas.

po 2. nájdi priateľa., známeho, niekoho skúseného. Firmy sú prašiny, vypýtaju si 200 EUR za web, ktorý povedzme zopár mojich priateľov dokáže s plnou hrdosťou spraviť za 20 EUR. Určite neskoč na návnadu hneď prvému. To je o tom, že niekto z toho žije a niekto chce len pomôcť. Študenti na výške, či na gymnáziu majú vždy v triede aspoň dvoch, čo sa vyznajú alebo vedia vedi zariadiť. Dnes mnoho projektov začína webom a skúsenosti majú mnohí.

pokiaľ sa chceš učiť, potom naozaj odporúčam literatúru a stránky, ktoré tu uviedol už jeden distkujúci. Prípadne to vyriesit nejakou blogovou službou, ak nejde o nič veľké a výrazné. Myslím web.
To hovorím o výrobe webu. Doména - www.niečo.sk (http://www.niečo.sk) je vždy platená a nejde inak. jedine ak si niekde objednať taký veľký hosting (to je disk na serveri, kde sa uložia súbory tvojej stránky a tento priestor je bezpodmienenčne nutné spojiť s konkrétnou doménou, to robia technici a doména bez priestoru je len prázdna doména s chybovým hlásením o nedostupnosti) a pri veľkom hostingu doménu dostaneš. Inak nie. treba si premyslieť, či chceš SK, COM, CZ, EU, NET, ORG... a hlavne nájdenie vhodnej domény môže byť dosť problém. Mnoho je vykúpeného a čo nie je vykúpené, tak už nemusí byť zasiahnuteľné na dobré pozície v Googli. Odporúčam dva krát merať a predvídať a premýšľať a až potom registrovať domény.
Fero11
30.03.13,07:23
Na tvorbu web stranok sa pouzivaju programovacie jazyky.
Takze najprv je potrebne sa ucit programovaci jazyk.
To je ako v skole, ked si skolkar, tak este nevies pisat ani citat a ani pocitat a ak pojdes do skoly, tak sa to nenauciz za den, ani mesiac ba ani rok. Chce to dlhsiu dobu.
Takze ak clovek nikdy nepocul o html, css, php, java atd .... tak sa musis zacat ucit od zakladov.
Staci sa naucit denne par tagov (ale pozor, nie naucit, treba to ihned aj skusat, inak si to len precitas a nebudes tomu rozumiet) napr. link sa v html robi takto

link" target="_blank" title="http://www.porada,sk">link">http://www.porada,sk">link na poradu
To su uplne banality a zaklady, ktore niekto ani nepovazuje za programovaci jazyk (ani ja nie)

Takze pre pytajuceho su tu 2 alternativy.
1. Chcem sa naucit pisat web, teda musim sa dalej naucit nejake programovacie jazyky a teda mal by som mat z toho aj nejaky osoh (ak sa naucim programovat, len preto, ze si chcem spravit stranku, tak to by asi nebolo dobre riesenie).
2. Chcem mat vlastnu stranku, ci uz pre zabavu, alebo pre komercny ucel

2.1 zaplatim si a necham to spravit odbornikom, presne podla mnou zadanych kriterii
2.2 siahnem po hotovych GNU projektoch (joomla, wordpress, drupal, phpfusion atd ...)

Ale aj pri tej moznosti 2.2 musis mat paru o tom ako na to ... napr. ftp, editacia konfigov, vytvorenie db atd ...

Cize si mozes vybrat, prva moznost, bude dlhodoba zalezitost, ale hodne sa o tom dozvies a budes v obraze, nebudes mat problem ak budes chciet nieco na stranke upravit, alebo zmenit, pridat, vylepsit ....
Druha moznost je rychlovka, budes mat stranku hotovu rychlo, ale nic o tom nebudes vediet, ako to napr. funguje.
Vsimol som si v poslednej dobe, ze u web vyvojarov fici aj to, ze ponukaju moznost 2.2 za dost velke love ... co je vlastne robota cisteho klikania a kode nemaju ani paru.
Dáša_
30.03.13,07:31
Fero, a keď hovoríš o učení programovacieho jazyka, kde vlastne treba začať?

Pýtam sa preto, lebo sa chcem tomu trochu venovať s 12 ročným synom. Ja sama som volakedy programovala, s trochou nadsadenia možem povedat, že mám za sebou aj nejaké dva programy dokonca v strojom kode :D, niečo tuším v assembleri, ale to bolo tak dáávno, že mi to už len okrajovo niečo hovorí.

Aj som kúpila nejakú knižku a vychádza mi, že by sme mali začať takou klasikou ako je usporiadanie čísel napríklad, vývojové diagramy... Len neviem, čo to už nejdem veľmi do podrobností a či to k niečomu bude...
Fero11
30.03.13,14:07
Ono je to tazko radit.
Ja osobne neprogramujem i ked som sa o to snazil (jednoducho mi to neslo, ale stale po niecom poskulujem, momentalne sa trochu venujem shellu).

Najprv je potrebne zistit o co ma syn zaujem, resp. cim by sa mohol zivit v buducnosti a to je dnes velmi tazke urcit. Napr. dnes bezi java a o 5-10 rokov to moze byt uplne iny jazyk a na javu si uz ani nikto nespomenie.
Pises o assembleri, niekedy, kto vedel v tom programovat, tak bol mozog svetovy .... pozri dnes napr. na profesiu, kto hlada ludi so znalostou assemblera (asi nikto).

V dnesnej dobe sa moc zaklada na weboch ... uz ani programovanie aplikacii pre win neni az tak ziadane, kazdy sa sustreduje na internet a web aplikacie, bez ohladu na OS.
Cize bolo by dobre sa hodit na web, ale urcite sa nebude jednat o html/css ... Klient vlastne vidi v prehliadaci len html, ale ak to prirovnam k autu, tak clovek vidi auto z vonku a povie, to je krasne auto s ladnymi tvarmi, peknou farbou, jednoducho, je to spicove auto .... nuz dolezitejsie ako vizor auta je jeho motor, spotreba, bezpecnost a pod ... a to nie je vidiet.
Tak isto je to s webom. Vezmime si taky Inet banking, VUB ma po vizualnej stranke strasne skaredy IB, ale pri tvorbe IB sa kladol doraz asi najviac na funkcnost, bezpecnost a spolahlivost a nie na to, ako bude web vyzerat. A naopak markiza ma web prespikovany obrazkami, flashami a podobnymi blbostami, cize klientovy so slabym pripojenim nacitanie trva vecnost, zatialco, ked si otvori IB banky, tak text sa nacita okamzite.

Vratme sa k teme
Myslim si, ze kazdy jazyk ma nieco do seba a urcite nebude na skodu zacat napr. jazyk c, detom sa to asi moc pacit nebude, lebo vysledky budu vzdy len v ciernom okne (prikazovom riadku, konzole), ale aspon sa nauci uvazovat.
Nemam skusenosti s cim zacat vo veku 12 rokov, ale urcite by som nezacal hrami ako to robi vacsina a potom tu na fore su priblble otazky aj od starsich, ze poradte notebook na hry
avalik
16.05.14,19:11
jerry ... dole na stranke mas etiketu porady ... nespamuj
JerryB
16.05.14,19:14
aha takže každí, kto používa stránky porady spamuje ...zaujímavý fakt cista ryza na reklamu zeby ?
bodliak
16.05.14,19:48
Tak s C-ckom by som rozhodne nezačínal.
To je ako keby lekár začínal otváraním hrudníka a trojnásobným bypassom. Čo tak sa zajrať na doktora a dlahou zafixovať predlaktie ? Vyplazte jazyk a urobte ´á´á´á...

Ja navrhujem začať so skriptovacím jazykom typu Perl, Python, určite shell daného OS, potom možno JavaScript.

Kedysi to sa nezačínalo C-čkom, ale Karlom a Žofkou. Potom nasledoval Pascal...
mio001
14.08.15,05:17
Skús sa naučiť aj tu www.jakpsatweb.cz
Lydia 1
15.08.15,16:05
Web stránku, umietnenú na doméne 3 radu je možné získať aj zadarmo. V niektorých prípadoch sú služby limitované počtom podstránok alebo napr. pridávaním videa a reklamy. Celkom slušný prehľad služieb, ktoré poskytujú možnosť bezplatného vytvárania web stránok je na http://webstranka-zadarmo.ueuo.com
frenkacik
15.08.15,16:52
Programovat s 12 rocnym synom - tak k tomu mozem len povzbudit. Mna to pochytilo ako 14 rocneho. Nasiel som perfektnu knihu v kniznici a odvtedy som od pocitaca nadlho neodisiel. Tu knihu uz asi nezozeneis. Alebo ak aj ano, tak programovaci jazyk Basic je uz stary. Ale nasiel som knihu s nazvom: Programovanie pre deti. Nevidel som ju nazivo, ale skusil by som ju. Ja ju tiez asi vyskusam, ale moj syn musi este dorast :-)
Kabaka123
15.08.15,16:52
a čo takto redakčné systémy?