iwuska1
26.03.13,16:19
Dobrý deň, moj clanok bude mozno zniet troska popletene ale robim prvy krat danove priznanie a potrebujem sa z toho vysomarit... robim otcovi uctovnictvo rok je zivnostnik a ma jednoduchce uctovnictvo. neviem si rady ale s odpisovanim auta. ma na zivnost auto ktore obstaral minuly rok vo februari roku 2011. prvy rok ho odpisovala uctovnicka ktora mu robila uctovnictvo, za rok 2012 mi vysliel odpis 3000 eur. stale ale neviem prist nato, kde ten odpis zaevidovat. este minuly rok decembri 2012 som ho zaevidovala ako interny doklad do penazneho dennika. a neviem ci sa to ma nejka zanemnat aj na toto danove priznanie za rok 2012, ci mi vlastne tych 3000 ma nejak ponizit teraz tu dan, alebo to z danovym priznanim nic nema... som z toho dost popletena, potrebovala by som to "polopatisticky" vysvetlit... prosím...:confused:
wirgi
26.03.13,17:34
Veď si pozri podľa účtovníčky ako to robila .Odpisy zapisuješ na karte DHM . A keď si odpis decembri 2012 v uzávierkových operáciach dala do peňažného denníka, do VOZD tak ti už ponižuje daň a nedávaš to už do DP.
Dušan Bača
26.03.13,17:44
Účtovné odpisy v jednoduchom účtovníctve: uzávierková operácia, cez interný doklad, pričom odpis smeruje do prevádzkovej réžie ako výdavok ovplyvňujúci základ dane. V daňovom priznaní sa ti to prejaví tým, že budeš mať zvýšené výdavky o tento odpis.