katkka
26.03.13,18:01
Dobry den, chcela by som poprosit o radu. V roku 2011 som dostala v praci vypoved a v poslednom mesiaci odstupne, na zaklade ktoreho mi vznikol vo vyuctovani RZZP za rok 2011 dost vysoky nedoplatok. Nedoplatok som zaplatila v roku 2012. V roku 2012 som bola takmer cely rok dobrovolne nezamestnana, sama som platila povinne odvody do zdravotnej poistovne. Na konci roka som mala necely mesiac prijmy zo zahranicia a este pracu na dohodu na Slovensku.

Chcela by som sa opytat ako by som mohla teraz vysporiadat nedoplatok zaplateny za rok 2011. Ak ho uvediem do danoveho priznania v roku 2012, nic nevyriesim, nakolko mam take male prijmy, ze dan platit nemusim. Je mozne este podat dodatocne danove priznanie za rok 2011 a ziadat o vratenie aspon casti zo zaplatenej dane, ktora bola vdaka odstupnemu dost vysoka?

Velmi pekne dakujem za radu.

Katarina
veronikasad
26.03.13,17:41
Ano, môžeš podať dodatočné DP za rok 2011. Vrátia ti 19% zo sumy zaplateného nedoplatku z RZZP.
Ak ti robil za rok 2011 zamestnávatel RZD, priložíš k DDP jeho kopiu + kopiu RZZP+doklad o úhrade nedoplatku
katkka
27.03.13,10:16
dakujem pekne za radu.je nejaky termin,do ktoreho mozem podat DDP?Este by som sa chcela opytat,aky doklad je potrebne prilozit k danovemu priznaniu ako potvrdenie o zaplateni mesacnych odvodov do zdravotnej poistovne, kedze som tento rok samoplatitel?