Maria V.J.
26.03.13,18:30
mam skonceny lizing a potrebujem prepisat auto z lizingovej spolocnosti CSOB a oni chcu odomna 156 eur za dany prepis.kolko sa prosim plati?ved take prepisy stoja od 30-do 60 eur.nieje to moc?mam auto 1,4 hyundai getz.dakujem za pomoc.
tictac7
26.03.13,17:38
...kto sú oni? ČSOB? A oni Ti vybavia prepis na polícii? Ak áno, tak je to od nich pre Teba služba, za ktorú si pýtajú peniaze. Nemusíš súhlasiť. Môžeš si aj sama prepis vybaviť.
Žabinka
26.03.13,18:17
mam skonceny lizing a potrebujem prepisat auto z lizingovej spolocnosti CSOB a oni chcu odomna 156 eur za dany prepis.kolko sa prosim plati?ved take prepisy stoja od 30-do 60 eur.nieje to moc?mam auto 1,4 hyundai getz.dakujem za pomoc.

http://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla
Klasickým a najčastejším prípadom zmeny vlastníctva vozidla je ukončenie dlhodobého prenájmu vozidlu (leasing), kedy nedochádza k zmene držiteľa vozidla. Ak sa so zmenou vlastníctva mení zároveň aj držiteľ vozidla, na tento evidenčný úkon sa vzťahujú rovnaké podmienky ako pri zmene držiteľa.
Pri zmene vlastníctva je potrebné predložiť:


držiteľ, ktorý má byť novým vlastníkom - žiadosť o vykonanie zmeny,
osobná prítomnosť pôvodného vlastníka alebo jeho úradne osvedčený písomný súhlas s vykonaním zmeny,
splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
platný doklad totožnosti, resp. originál výpisu z obchodného registra, živnostenský list,
osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
potvrdenie o uzavretí povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.

Zmenu vlastníctva vykoná orgán Policajného zboru, kde je vozidlo evidované.
Správne poplatky


V tomto prípade sa vydávajú obidva nové doklady – papierové osvedčenie o evidencii časť II a čipová karta osvedčenia o evidencii časť I. Vydanie každého dokladu je spoplatnené sumou 6 €, t. j. celkovo zmena vlastníctva vozidla 12 €.
Tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 30 €.
ivka70
26.03.13,18:39
A nie je v tej sume nahodou odkupna cena auta?
Tibor 28
21.04.13,06:30
Dobrý deň,ak nevadí,že píšem sem,chcel by som sa spýtať ohladom toho leasingu,tiež som mal leasing,ktorý sa mi skončil pred dvoma rokmi,ale auto som ešte neprepísal,a chcel by som vedieť,či nevadí že som čakal tak dlho a či sa to ešte dá a kolko sa zato platí.Dakujem
misoft
21.04.13,06:54
Bolo spomínané http://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla

Dobrý deň,ak nevadí,že píšem sem,chcel by som sa spýtať ohladom toho leasingu,tiež som mal leasing,ktorý sa mi skončil pred dvoma rokmi,ale auto som ešte neprepísal,a chcel by som vedieť,či nevadí že som čakal tak dlho a či sa to ešte dá a kolko sa zato platí.Dakujem
Teoreticky - doba nerozhoduje - vozidlo má majiteľa (leasing spoločnosť) i držiteľa (ty) - teda papierovo je to OK. Otázne by však bolo, ak by im začali chodiť (ako majiteľom, uvedeným v evidencii) pokutové poukážky - to by sa asi nepotešili. Inak tomu sa niekedy vraví lenivosť a o*eb druhého.

A ešte poznámka: nenapadlo ťa vôbec, že oni ako majitelia vozidla, môžu ním disponovať? T.z. ak by to zistili, mohli by to posunúť inému - teoreticky - veď je to podľa evidencie na polícii - stále ich majetok. A k prepisu budeš potrebovať zástupcu leasingovej spoločnosti (kua tí budú mať "radosť") - takže prepis na polícii 12€ a pripočítaj si, čo ti vyrúbia zo spoločnosti.
Žabinka
21.04.13,06:59
Prepísať sa určite dá, ale s pokutou.. Kedysi to bolo 2000 Sk.
Tibor 28
21.04.13,09:29
No ja som bol dlhodobo v zahraničí tak sa mi nedalo bohužiaľ skôr prpísať to auto.A ked mám splnomocnenie,aj tak budem potrebovať zástupcu leasingovej spoločnosti?Ďakujem
Žabinka
21.04.13,09:43
No ja som bol dlhodobo v zahraničí tak sa mi nedalo bohužiaľ skôr prpísať to auto.A ked mám splnomocnenie,aj tak budem potrebovať zástupcu leasingovej spoločnosti?Ďakujem
:D:D stačí splnomocnenie, neviem si predstaviť, ako by si prinútil zástupcu leasingovej spoločnosti zúčasniť sa prepisu..:D prepáč, pobavilo ma to..
Žabinka
21.04.13,10:11
Ešte dodám, že na splnomocnení od leasingovej spoločnosti môže byť uvedená doba platnosti. Napr. Tatraleasing ma dobu 3mes., Quatro myslím 30 dní.. Pozri si to na svojom splnomocnení.. Opätovné vystavenie splnomocnenia už býva zvyčajne spoplatnené..