vedma
26.03.13,19:09
Vraj musím uhradiť daň najenskôr 28.03.2013 aby mal daňový úrad peniaze na účte do termínu podania, teda do 02.04.2013

Nestačí daň uhradiť 02. apríla?
Údajne v minulosti kvôli tomu nepreposlal 2% združeniu.
vedma
27.03.13,08:33
Nikto nevie? v Zákone je napísané že musí byť uhradená do termínu daňového priznania. Lenže čo to znamená uhradená?
Tweety
27.03.13,08:36
Nikto nevie? v Zákone je napísané že musí byť uhradená do termínu daňového priznania. Lenže čo to znamená uhradená? Prečo by nevedel? Čo znamená uhradená? To, že bude na účte DÚ najneskôr do dátumu na podanie DP.
Stanislav 1975
27.03.13,08:38
´ Prečo by nevedel? Čo znamená uhradená? To, že bude na účte DÚ.
TAK tak, Tweety vie všetko...,Tweety je legenda...
Tweety
27.03.13,08:39
Nepreháňaj. až taká legenda zas nie som.
vedma
27.03.13,08:44
Ďakujem, a nevieš kde je to takto zadefinované? Pretože normálne stačí ak sa uhrádza daň v posledný deň na podanie daňového priznania.
Tweety
27.03.13,08:49
Ďakujem, a nevieš kde je to takto zadefinované? Pretože normálne stačí ak sa uhrádza daň v posledný deň na podanie daňového priznania.
Áno, platby na DÚ sú prednostné, takže ak to uhradíš posledný deň, v tento deň to bude aj na DÚ.
vedma
27.03.13,08:59
To som ešte nepočul, to máš odkiaľ?

Ani Tatrabanka to ešte nepočula:
Klient:Dobry den, je to pravda za platba na Danovy urad je prednostna?

O chvíľu Vám budeme k dispozícii.
Klient:Vraj ten istz den ked je hradena je pripisana aj na ucet DU?

Operátor DIALOGu: Jana
Jana:Dobry den.

Jana:Nemame informaciu, ze tento typ platby ma byt prednostny.

Jana:Jedna sa o standardny medzibankovy prevod.

Klient:dakujem


Jana:Nech sa paci. Prajem pekny den.
Tweety
27.03.13,09:03
Ak si to teda nepočul, tak zaplať v predstihu.:) PS tvoj nick napovedá tomu, že vieš predpovedať, tak to využi.:---
veronikasad
27.03.13,09:04
Ďakujem, a nevieš kde je to takto zadefinované? Pretože normálne stačí ak sa uhrádza daň v posledný deň na podanie daňového priznania.
Pozri § 49a + 49 ZoDzP

http://www.porada.sk/t199411-zakon-o-dani-z-prijmov-od-30-06-2012-do-31-12-2012-a.html#49
Evanka
27.03.13,09:26
Vraj musím uhradiť daň najenskôr 28.03.2013 aby mal daňový úrad peniaze na účte do termínu podania, teda do 02.04.2013

Nestačí daň uhradiť 02. apríla?
Údajne v minulosti kvôli tomu nepreposlal 2% združeniu.
Podľa mňa je dôležité, aby nemal nedoplatok na dani do lehoty na podanie DP. Ak je lehota na podanie 2.4.2013, tak pri bezhotovostných platbách považuje zákon za deň platby ten, kedy banka "stiahne" daň z účtu daňovníka úhradu.
Evanka
27.03.13,10:10
Iba doplním: Nie je teda dôležité, kedy bude pripísaná platba na účet DÚ, ale kedy odíde z účtu daňovníka. Aby daňovníci odviedli včas daň a vyhli sa tak prípadným pokutám, daňová správa aj banky odporúčajú realizovať úhradu dane čo v posledný deň podania DP čo najskôr. Netreba si to nechať pri prevode na neskoré popoludňajšie, resp. večerné hodiny. V takom prípade je možnosť zaplatiť daň šekom na pošte alebo cez internetbanking. treba si teda zistiť v banke, či spracuje zadaný príkaz ešte v deň úhrady. Každá banka, resp jej pobočka sa môže v tom časovo líšiť.
Katy a R
27.03.13,10:27
ja len tiež napíšem - ževraj dôvodom že OZ nedostalo 2% bola neskorá platba (že to nebolo včas na účte DU) - samozrejme, nevieme to overiť, či naozaj:confused: - možno zaplatili neskôr a je to len výhovorka. :confused:

A tiež vlani - že ak nebol uhradený ten párcentový rozdiel, nedoplatok čo vznikne pri RZD - že aj vtedy DU nepoukázal 2% .
Neviem fakt - že ako vlastne :confused: - lebo tuto je inak- a aj potvrdené na DU
http://www.porada.sk/t210236-nezdanitelna-cast-zd-na-danovnika.html#post2272121