daniela1978
27.03.13,07:54
Dobrý deň,
viem mi niekto poradiť, ako sa vyhnúť vyplňaniu štatistických výkazov? je to kopec rôznych výkazov, na ktoré nemáme čas a ani kapacitu sa tomu venovať. ked to ignorujeme poštou, tak to príde na mail.......je to otrasné. má s tým niekto skúsenosť?
Jara
27.03.13,11:03
Poslušne ich robím...:cool:
Nandrolon
27.03.13,11:17
Jara: ja takisto.
kezeso
27.03.13,14:00
Raz ich moja manželka bez môjho vedomia vyhodila, keď prišli obyčajnou poštou a zatajila mi to. Onedlho volali z Krajského štatistického úradu a vyhrážali sa pokutou. Keď prídu, poctivo spracujem...podobne by si tiež asi pochodil.
ilona
27.03.13,15:26
Pokiaľ sa dá ich hádzať do koša treba to skúsiť, mne sa to darí na jednu firmu už strašne veľa rokov, funguje od r. 1996. Nikdy mi to neposlali doporučene. Ak urobíte raz, už sa toho nikdy nezbavíte. Ja som písala žiadosti kde sa dalo, no nepochodila som.
Dáša_
27.03.13,16:00
Moja skúsenosť - mám firmu s veľkými obratmi a tak samozrejme štatistika má rada také čísla.

Lenze milý podnikateľ je trošku povedzme ľahkovážnejší. Podklady na sv dostávam 20. ráno. A oni chcú štatistiky už 12 ráno na stole.
trápime sa, vraj mám robiť odhady. A v žiadnom prípade ich už neupravovať podľa skutočnosti :D

Rok ich to bavilo, na ďalší rok túto firmu zo štatistiky vyradili. Oddychla som si nielen ja, ale aj pani, čo to spracuváva priamo na štatistike. A tento rok zase - srandovný bol jej komentár - A to vás sem prečo zase dali ???? Muž, veľký obrat nepovolí.

Takže moja rada - výkazy posielať, ale najlepšie až po druhej tretej urgencii :)
Melnick
30.04.13,15:50
Dobrý deň,
viem mi niekto poradiť, ako sa vyhnúť vyplňaniu štatistických výkazov? je to kopec rôznych výkazov, na ktoré nemáme čas a ani kapacitu sa tomu venovať. ked to ignorujeme poštou, tak to príde na mail.......je to otrasné. má s tým niekto skúsenosť?

Teraz práve zúrim ako............ :mad:
Tiež by som sa tomu najradšej vyhla.
Melnick
30.04.13,15:52
áno, poslušne robím a strašne zúrim.
Dáša_
30.04.13,16:34
Teraz práve zúrim ako............ :mad:
Tiež by som sa tomu najradšej vyhla.

ja sa s tymi vykazmi extra netrápim. Mám jednu firmu, na ktoru robím aj mesačne aj štandardné. Okrem toho, že ich zvyčajne posielam po niekolkonasobnej urgencii, davam tam cisla odhadom. Teda obcas udaje viem, ale castejsie nemam vsetky doklady. Posledne mi volala pani (teda volava mi skoro kazdy mesiac :) ), ze ci je to odhad. Ze ak je to odhad, ze to je dobre. Len aby som ten odhad uz potom neopavovala :) A NAjvia sa mi páči vyplnanie na internete - ocakavam taketo cislo :) Tak mu ho tam supnem...
Stefan2005
30.04.13,16:42
... v rámci znižovania administratívnej náročnosti podnikania treba dať návrh na zrušenie štatistického zisťovnia - u malých podnikateľov rozhodne
Economic
01.05.13,11:21
Mne poslali tlačivá, aby som robila štatistiku na jednu firmu, ktorá je pripravená na predaj. Napísala som toto na e-mail s vysvetlením, že nie je čo posielať, že spoločnosť čaká kým ju niekto kúpi. Bolo to O.K. Pani mi ešte volala, aby si to overila a nemusím podávať nič. Toto ma potešilo, pretože za ďalšie 3 spoločnosti musím tieto podľa mňa hlúposti posielať... Ak mám podávať štatistiku odhadom, potom aj priemerná mzda na slovensku tak vyzerá odhadová :-)
Dáša_
01.05.13,11:37
Mne poslali tlačivá, aby som robila štatistiku na jednu firmu, ktorá je pripravená na predaj. Napísala som toto na e-mail s vysvetlením, že nie je čo posielať, že spoločnosť čaká kým ju niekto kúpi. Bolo to O.K. Pani mi ešte volala, aby si to overila a nemusím podávať nič. Toto ma potešilo, pretože za ďalšie 3 spoločnosti musím tieto podľa mňa hlúposti posielať... Ak mám podávať štatistiku odhadom, potom aj priemerná mzda na slovensku tak vyzerá odhadová :-)

no zrovna mzdy podla mna nie je problém zistiť presné číslo celoštátne - zo sociálky napríklad.
Economic
01.05.13,11:52
no zrovna mzdy podla mna nie je problém zistiť presné číslo celoštátne - zo sociálky napríklad.


To áno, ale ja osobne myslím, že ani tie nie sú presným štatistickým údajom. Čo keď má človek zmluvu na polovičnú mzdu, odvádza aj odvod z takejto výšky a na ruku dostáva raz toľko alebo aj viac ? Určite sa aj toto stáva.