Demi0
27.03.13,08:42
Dobrý deň,

chcela by som poukázať 2% z dane. Teraz čítam, že sa poukazuje do výšky 2% zaplatenej dane. To znamená, že ak som SZČO a daň ešte len budem platiť, tak tie peniaze nemôžem darovať?

Robím to prvý krát. Prosím o radu ako by sa to dalo spraviť, ak je to možné.

Ďakujem
veronikasad
27.03.13,07:43
Ak daň uhradíš do lehoty na podanie DP, tak tie euráčiky môžeš ako SZČO darovať tiež. Údaje o prijímatelovi uvedieš v DP typu B v odd. XIII.
Demi0
27.03.13,07:47
Toto som pochopila.. ale ak to budem platiť až v apríli tak to spraviť nemôžem?
Stanislav 1975
27.03.13,07:49
Toto som pochopila.. ale ak to budem platiť až v apríli tak to spraviť nemôžem?
NIE- daň musí byť zaplatená načas- inak smola a hrušky...
Demi0
27.03.13,07:51
tak teda ďakujem, pokúsim sa to zaplatiť do zajtra :D
Pekný deň
veronikasad
27.03.13,07:51
Toto som pochopila.. ale ak to budem platiť až v apríli tak to spraviť nemôžem?
nenechávaj si podanie DP na posledný deň. Podaj zajtra aj daň uhraď (aj keď aj daň uhradená 2.4.=posledný deň na podanie DP) by mala byť v poriadku

§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia
Na začiatok

(1) Daňové priznanie (§ 32 a 41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca, za predchádzajúci kalendárny mesiac. V lehote na podanie daňového priznania alebo hlásenia je povinný platiteľ dane, daňovník, dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu122aa) daň aj zaplatiť. Daňovník, ktorému do lehoty na podanie daňového priznania podľa tohto odseku alebo do lehoty podľa odseku 3 správca dane neoznámil číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, je povinný daň zaplatiť v lehote do ôsmich dní od doručenia tohto oznámenia, ak mu toto oznámenie bolo doručené po lehote na podanie daňového priznania. Rovnaký postup sa použije, ak za osobu, ktorá nemá do termínu na podanie daňového priznania správcom dane oznámené číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, podáva daňové priznanie dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu.122aa)