zzz77
27.03.13,12:21
Dobry den,
prosim Vas o radu v nasledovnej veci:
Uzatvorili sme pre nasu firmu zmluvu o poskytovani sluzieb koncom vlanajsieho roka, prisla pani k nam a podpisali sme, zaciatkom marca som podala pisomnu ziadost o okamzitu vypoved, ako sme sa aj telefonicky a emailom dohodli a uhradili sankcnu sumu, ale teraz doslo pisomne oznamenie o odmietnuti s odovodnenim : na zaklade VZP je vypovedna lehota 1 pracovny den. CO to znamena? A vraj posunuli na vymahanie ale pravdepodobne to urobili az po doruceni vypovede. Je to zakonne? Preco nemozem zmluvu zrusit? Ako je to s vypovednou lehotou? V zakone nie je moznost na vypovedanie ak o to jedna strana ziada? ako to funguje? Mozem sa odvolavat na email?
Velmi pekne dakujem za rychlu pomoc
arizona
27.03.13,11:38
Dobry den,
prosim Vas o radu v nasledovnej veci:
Uzatvorili sme pre nasu firmu zmluvu o poskytovani sluzieb koncom vlanajsieho roka, prisla pani k nam a podpisali sme, zaciatkom marca som podala pisomnu ziadost o okamzitu vypoved, ako sme sa aj telefonicky a emailom dohodli a uhradili sankcnu sumu, ale teraz doslo pisomne oznamenie o odmietnuti s odovodnenim : na zaklade VZP je vypovedna lehota 1 pracovny den. CO to znamena? A vraj posunuli na vymahanie ale pravdepodobne to urobili az po doruceni vypovede. Je to zakonne? Preco nemozem zmluvu zrusit? Ako je to s vypovednou lehotou? V zakone nie je moznost na vypovedanie ak o to jedna strana ziada? ako to funguje? Mozem sa odvolavat na email?
Velmi pekne dakujem za rychlu pomoc

Zmluvu je mozne zrusit,ak so zrusenim suhlasia obe zucastnene strany.
Do zmluvy sa zvacsa pise, kedy a za akych podmienok je mozne od zmluvy predcasne odstupit- takze si precitaj zmluvu./aj tie malinke pismenka ;)/

Ale ak si sa s fimou dohodla, ze umoznia odstupenie a mas to od nich napr. napisane v maily, tak sa na to odvolaj.

Tej vete o posunuti na vymahanie nerozumiem...
zzz77
27.03.13,12:45
Zmluvu je mozne zrusit,ak so zrusenim suhlasia obe zucastnene strany.
Do zmluvy sa zvacsa pise, kedy a za akych podmienok je mozne od zmluvy predcasne odstupit- takze si precitaj zmluvu./aj tie malinke pismenka ;)/

Ale ak si sa s fimou dohodla, ze umoznia odstupenie a mas to od nich napr. napisane v maily, tak sa na to odvolaj.

Tej vete o posunuti na vymahanie nerozumiem...

V odovodneni 2. bod je pisane : Vas pripad bol posunuty spolocnosti, ktora sa zaobera vymahanim. Toto napisali predvcerom, v emaily mi pisali zaciatkom marca a aj telefonovali, ja som 5.ho napisala a zaslala, teda si myslim, ze nas "pripad" odovzdali az dakedy po nasej dohode a po obdrzani nasej ziadosti.
Zial si neviem precitat zmluvu, lebo ju nevieme najst :( V ktorom zakone najdem vseobecne o zmluvach, vypovedi a vypovednej lehote?
Teda tomu dobre rozumiem ak oni odmietnu tak zmluva sa neda v ziadnom pripade zrusit?
Vdaka
zzz77
28.03.13,10:56
V ktorom zakone najdem vseobecne o zmluvach, vypovedi a vypovednej lehote? Ak pisu ze je 1 den vypovedna lehota, teda mozem vypovedat zmluvu 1 den pred ukoncenim platnosti zmluvy uzatvorenej na dobu urcitu? to je dajako od veci! Alebo je to prvy den nasledujuceho mesiaca od podani vypovede? Nemam v tom jasno. :-(
Teda tomu dobre rozumiem ak oni odmietnu tak zmluva sa neda v ziadnom pripade zrusit?
Vdaka
zzz77
30.03.13,14:13
Teda tomu dobre rozumiem ak oni odmietnu tak zmluva sa neda v ziadnom pripade zrusit? Ak namiesto okamziteho zrusenia, alebo ukoncenia zmluvy napisem vypoved zmluvy, alebo inak "nazvem" moju ziadost, mali bi vyhoviet, alebo je to jedno?
Vdaka
zzz77
31.03.13,20:00
vie mi niekto poradit? dakujem