JozinoK
07.03.06,12:15
Zdravim,
potreboval by som pomoct/poradit s tymto:
1. nezaplatil som plnu sumu dane z motorovych vozidiel (prisiel som na to az teraz kvoli inej veci) - mam doplatit este 200Sk, aky mam dat konstatny symbol takej platbe? Staci to jednoducho doplatit?

2. kupil som ine auto, ktore chcem pouzivat na podnikanie k 1.3.2006, pricom stare chcem samozrejme odhlasit z platby dane. Mam podat danove priznanie (riadne?) kde ako "1. vozidlo" zapisem stare auto s poctom dni za januar/februar a ako "2. vozidlo" nove auto s poctom dni za marec-december?
Kubatura aut je ta ista kategoria takze to nic nemeni na vyske dane - je potrebne zaplatit dan opat za nove auto a ziadat vratenie dane za stare?
Vopred dakujem za pomoc ...
Tweety
07.03.06,11:54
Zdravim,
potreboval by som pomoct/poradit s tymto:
1. nezaplatil som plnu sumu dane z motorovych vozidiel (prisiel som na to az teraz kvoli inej veci) - mam doplatit este 200Sk, aky mam dat konstatny symbol takej platbe? Staci to jednoducho doplatit?

2. kupil som ine auto, ktore chcem pouzivat na podnikanie k 1.3.2006, pricom stare chcem samozrejme odhlasit z platby dane. Mam podat danove priznanie (riadne?) kde ako "1. vozidlo" zapisem stare auto s poctom dni za januar/februar a ako "2. vozidlo" nove auto s poctom dni za marec-december?
Kubatura aut je ta ista kategoria takze to nic nemeni na vyske dane - je potrebne zaplatit dan opat za nove auto a ziadat vratenie dane za stare?
Vopred dakujem za pomoc ...
Ak si podal DP k MV na rok 2006.

2. Oznámiš do 15 dní zmenu- t.j. kúpa nového vozidla. podáš DP ( dni od 3.-12.06)- zaplatíš daň za toto vozidlo, a zároveň požiadaš o vrátenie alikvotnej dane z MV uvedeného na DP k .1.2006.:cool:
JozinoK
07.03.06,21:12
Dakujem za odozvu.
Neviem mi prosim poradit k bodu 1?

add 2. DP som podal v roku 2005, v tomto roku zmenili v PO-VUC sazdby ale DP som uz nepodaval. Nie je nijake tlacivo na odhlasenie vozidla? Staci, ked poziadam o vratenie alikvotnej dane a tym aj odhlasim stare auto na zaklade DP k novemu autu?
bepo
08.03.06,06:39
Konštatný symbol daj taký istý ako si dával doteraz,na odhlásenie nie je žiadne tlačivo-stačí napísať jednou vetou žiadosť.
JozinoK
10.03.06,17:19
Srdecne vdaka Vam obom, uz som to zmietol zo stola