tictac7
27.03.13,16:09
Ahojte,

mám takú nie podstatnú otázku, ale by ma to zaujímalo, aby som vedela do budúcnosti. Od včera mám svoj prvý tablet. Dnes som si išla kúpiť púzdro. Veľkosti ntb, monitorov a iné uvedené v " sú pre mňa rozmer, s ktorým som sa zatiaľ nevžila - je to mimo oblasť môjho záujmu. Takže som si pozrela krabicu a tam je napísané "displej - 5" kapacitný viacdotykový". Prídem do predajne, že si prosím púzdro na 5" tablet. Chlapec mi ide niečo ukázať a ja reku, ale to je malé (zas odhad mám :)). Tak mi hovorí, tak potom máte 7". Ukáže mi také a ja reku, áno toto vyzerá, že by mohlo byť. Vrátim sa do práce a.... púzdro sadne. Kuknem na krabicu - čítať viem. Moja otázka teda znie - to čo je napísané na krabici, to sa myslí len tá časť displeja kde sa zobrazujú "vecičky"? Aj tak sa mi to nezdá - to púzdro na 5-ku bolo podstatne menšie....

Vďaka za vysvetlenie ;)
jahoszmsk
27.03.13,15:16
udáva sa len rozmer "obrazovky, s ktorou pracujeme" v palcoch. presne tak isto ako ked kupujes TV.
tictac7
27.03.13,15:25
...vďaka za vysvetlenie. ja zatiaľ TV kupujem s metrom v ruke :-))) Mám priestor, do ktorého sa mi musí zmestiť, takže mi ani uhlopriečka v cm nepomôže :-))) - potrebujem vedieť šírku