MartinkaV.
07.03.06,13:35
Ahojte poraďáci.

Netuším kam mám zaradiť tento problém, a ani sa mi nepodarilo nájsť niečo podobné, preto som to zaradila do PÚ.

Črtá sa nám takýto obchodný vzťah. Budeme vykupovať druhotné suroviny, ale firma od ktorej ich odkúpime nám nechce vystavovať faktúry, pretože nepôjde o vysokú čiastku. Registračku nemáme. Chcem sa opýtať, či je nejaký problém v tom, že by sme faktúru poslali mi z tým, že by mala text: odpočet za druhotné suroviny - 400,- Sk.
Je to správne? Takýchto faktúr budeme mať v roku viac. Jedná sa mi hlavne o to, či môžeme vystavovať mínusové faktúry ak sa nejedná o dobropis.

Ďakujem za radu.
MartinkaV.
28.03.06,08:44
Ahojte znova.

Naozaj sa nenájde niekto kto by mi poradil?
KEJKA
28.03.06,08:56
takto ro nepojde...
Ak ste platiteľ DPH, aj oni, tak musia vystaviť fa, alebo prijať peniaze od vás do ERP.
Ešte sa dá dohodnúť, že bydete vystavovať OF v ich mene.... je to v zákone o DPH.
Ak nie ste platitelia DPH, tak sa dohodnite na nejakej súhrnnej fa.
MartinkaV.
12.04.06,09:17
Ďakujem veľmi pekne za radu.
sway
12.04.06,09:19
takto ro nepojde...
Ak ste platiteľ DPH, aj oni, tak musia vystaviť fa, alebo prijať peniaze od vás do ERP.
Ešte sa dá dohodnúť, že bydete vystavovať OF v ich mene.... je to v zákone o DPH.
Ak nie ste platitelia DPH, tak sa dohodnite na nejakej súhrnnej fa.

presne tak, my to takto máme s Tescom dohodnuté, mali sme i kontrolu a je to OK. :p
MartinkaV.
12.04.06,12:23
Prosím Ťa Sway môžeš mi to trocha presnejšie opísať?

1. Faktúru vystavím vo svojom účt.programe, alebo len cez Windows?
2. Zaevidujem ju do knihy došlých faktúr ako ostatné došlé faktúry?
3. Musím jednu kopiu faktúry zaslať druhej strane?
4. Ako musím mať formulovanú dohodu, aby to bolo OK?

Ospravedlňujem sa za svoju neschopnosť, ale neviem si to predstaviť.