daniel.kerekes1
27.03.13,20:35
Úhrn príjmov: 1968
Úhrn poistného: 263,59 - je o 0,12 menší ako 13,4% a eDane mi to nechce vziať.
Zamestnanec má Potvrdenie o príjmoch FO od zamestnávateľa takto urobené.
Je možné, že poistné mohlo byť nižšie ako 13,4% alebo je to chyba účtovníka, ktorý vystavil to potvrdenie?
Btw. .. ak to je možné, ako to mám urobiť v eDaniach?

Dík chalani a baby :-)
veronikasad
27.03.13,19:38
Nerobím DP v eDaniach, ale zdá sa mi to blbosť, aby bolo nastavené poistné na 13.4%, veď napr. dôchodcovia neplatia IP a PvNZ, invalidi platia zníženú sadzbu do ZP. Problém bude niekde inde
daniel.kerekes1
27.03.13,19:48
Už som prišiel na to, že aj napriek tomu, že to vyhadzuje ako chybu, tak to odoslat pojde :-) ale dik. Inak este na jednu vec by som sa chcel opytat. Chlapik robil viazaneho financneho agenta (regnuteho v NBS) a tieto prijmy som zahrnal pod "z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou", je to spravne? Alebo to mam zahrnut pod §8 ods. 1, písm. a?
DIky
veronikasad
27.03.13,19:49
Už som prišiel na to, že aj napriek tomu, že to vyhadzuje ako chybu, tak to odoslat pojde :-) ale dik. Inak este na jednu vec by som sa chcel opytat. Chlapik robil viazaneho financneho agenta (regnuteho v NBS) a tieto prijmy som zahrnal pod "z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou", je to spravne? Alebo to mam zahrnut pod §8 ods. 1, písm. a?
DIky
má pridelené DIČ z DU ?
Mila123
27.03.13,19:50
Už som prišiel na to, že aj napriek tomu, že to vyhadzuje ako chybu, tak to odoslat pojde :-) ale dik. Inak este na jednu vec by som sa chcel opytat. Chlapik robil viazaneho financneho agenta (regnuteho v NBS) a tieto prijmy som zahrnal pod "z činnosti sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou", je to spravne? Alebo to mam zahrnut pod §8 ods. 1, písm. a?
DIky
je to správne- ten § 6- sprostredkovanie , kt. nie je živnosťou § 6/2/d
daniel.kerekes1
27.03.13,19:53
Mal by mať, ale potom ako ho regli v NBS, tak zabudol ohlasit DU. Tazke DIC nema, ale pytal sa na DU, ze co s tym, ze to zabudol ohlasit, tak ho tam nejako zaevidovali dodatocne a ze ma DP podat pod RC.
veronikasad
27.03.13,19:55
Mal by mať, ale potom ako ho regli v NBS, tak zabudol ohlasit DU. Tazke DIC nema, ale pytal sa na DU, ze co s tym, ze to zabudol ohlasit, tak ho tam nejako zaevidovali dodatocne a ze ma DP podat pod RC.
Pod r.č. podať DP môže, ale rovnako môže čakať "pozdrav" za neskorú registráciu na DU.
Ešte sa spýtam mimo témy - v ZP sa prihlásil ako SZČO ? Lebo keď uvedie príjmy z § 6 v DP - ďalší pozdrav bude zo ZP.
Mila123
27.03.13,19:56
Mal by mať, ale potom ako ho regli v NBS, tak zabudol ohlasit DU. Tazke DIC nema, ale pytal sa na DU, ze co s tym, ze to zabudol ohlasit, tak ho tam nejako zaevidovali dodatocne a ze ma DP podat pod RC.
dostane sankciu na neohlásenie DIč (príjmu zo sprostredkovania) ale i tak jeho príjem patrí do § 6 ZDP
daniel.kerekes1
27.03.13,19:57
Pod r.č. podať DP môže, ale rovnako môže čakať "pozdrav" za neskorú registráciu na DU.
Ešte sa spýtam mimo témy - v ZP sa prihlásil ako SZČO ? Lebo keď uvedie príjmy z § 6 v DP - ďalší pozdrav bude zo ZP.
ZP platil jeho zamestnavatel, takze bol tam evidovany asi ako zamestnanec.
Mila123
27.03.13,19:58
ZP platil jeho zamestnavatel, takze bol tam evidovany asi ako zamestnanec.
ale toto je ďalší príjem, kt. patrí do RZZP.....
daniel.kerekes1
27.03.13,20:02
ale toto je ďalší príjem, kt. patrí do RZZP.....

Okrem toho je ešte študent ...
A tie prijmy boli fakt male ... z toho agenta...
Ake mu teda vyplyvaju povinnosti voci ZP?
Mila123
27.03.13,20:05
Okrem toho je ešte študent ...
A tie prijmy boli fakt male ... z toho agenta...
Ake mu teda vyplyvaju povinnosti voci ZP?

prihlásenie ako szčo, odo dňa platnosti licencie od NBS
kn-alka
27.03.13,20:07
Úhrn príjmov: 1968
Úhrn poistného: 263,59 - je o 0,12 menší ako 13,4% a eDane mi to nechce vziať.
Zamestnanec má Potvrdenie o príjmoch FO od zamestnávateľa takto urobené.
Je možné, že poistné mohlo byť nižšie ako 13,4% alebo je to chyba účtovníka, ktorý vystavil to potvrdenie?
Btw. .. ak to je možné, ako to mám urobiť v eDaniach?

Dík chalani a baby :-)

Určite nie je chyba v percentách, nahodila som hrubú mzdu 1000 z toho poistné 100, čo je len 10% a zobralo to.
Musíš mať chybu v sčítaní, len vtedy svietia políčka, ak sú zle spočítané.
Katy a R
27.03.13,20:09
Okrem toho je ešte študent ...
A tie prijmy boli fakt male ... z toho agenta...
Ake mu teda vyplyvaju povinnosti voci ZP?
však preddavky na ZP platiť nemusí - ale povinnosti voči všetkým inštitúciám má takisto - ako ostatné SZČO .
Katy a R
27.03.13,20:11
však musí fungovať - aj pri nulových odvodoch ..;)