malaeliska
27.03.13,20:51
Mam problem so zaradenim do platovej triedy. Pracujem v specialnej zakladnej skole a pred 7 rokmi som bola zaradena do 11 platovej triedy. Jedneho dna mi prisla riaditelka povedat, ze ma preradzuje do 9 triedy, lebo vraj podla nej nemam vzdelanie. Pisala som list na Ministerstvo, kde mi prisla odpoved o spravnom zaradeni do 11 platovej triedy. Tam ma musela preradit znova bez ospravedlnenia. Preslo 7 rokov a dosla znova s tym, ze ma preradzuje do 9 platovej triedy, lebo je presvedcna, ze nemam vzdelanie, pisala vraj na ministerstvo...aj mi citala list, kde sa okrem ineho pisalo, ze ...kedze ste nedodali vysvedcenie o rozsirujucom studiu specialnej pedagogiky...zaradujeme zamestnanca do 9 triedy. Podla toho som usudila, ze nedodala ministerstvu vsetky informacie o vzdelani a tak ma zaradili do 9 triedy. Tak som znova poslala vsetky vysvedcenia a diplom o vzdelani na ministerstvo skolstva a odpoved bola...zaradenie do 11 platovej triedy. Spätne som pisala ziadost o preradenie riaditelke s listom z ministerstva, zial nevyhovela mojej ziadosti a nechce ma zaradit ani na zaklade listu z MŠ do 11. Pytam sa, ako postupovat dalej...skutocne mam toho dost, pocitujem sikanovanie a mobbing zo strany vedenia, ako sa dopatrat pravdy. Pripadam si ako stat v state, kde si robi vednie co chce. Okrem toho sa chcem opytat, kde sa obratit vo veci mobbingu....??? Dakujem
brontosaurus
31.03.13,16:10
Už ste sa skúsila s týmto problémom obrátiť na zriaďovateľa školy?
Ak ste nepochodila u riaditeľky, určite by som sa obrátil na zriaďovateľa školy.
malaeliska
02.04.13,13:39
Este nie, ale napisem zriadovatelovi aj inspektorat prace...popripade súd. Co sa tyka toho sikanovania na pracovisku...bolo by dobre ak by sa tym konecne zaoberal aj zakon....., aby to bolo nejako osetrene, lebo je to ako hadzat hrach na stenu. Nech robim co robim a snazim sa pracovat pre skolu, zviditelnovat ju, vypracovavat projekty a zapajat nas do nich...aj tak nic z toho nemam...minimalne ani pochvalu, co by stacilo.