pole
27.03.13,23:39
Zdravim sme obcianske zdruzenie (neziskovka) starajuce sa o rozvoj kultury v nasom meste.
Okem ineho chceme tento rok robit druhy rocnik maleho umelecko - kulturneho festivalku (minule prislo zo 500ludi teraz cakame podobne).

Chceme si zriadit vlastny bufet = vycap pivo/vino/limo (jedlo ani tvrdy alkohol nie) aby sa nam aspon z casti vratili naklady na pripravu festu (podia, ucinkujuci, cestaky, zvuk, ToiToi, elektrika, soza.....). Zo vstupneho, a darov sa to utiahnut neda....

Co na to treba aby to bolo legalne? Od kamarata som pocul ze pokial sme OZdruz. a robime to jednorazovo nepotrebujeme registracku ani zivnost - no odkial to ma neviem... Alebo si musim zriadit zivnost a kupit a zaregistorvoat reg pokladnu (co taky spas vychadza?), hygienicky preukaz mame od vseobecneho lekara. Co je este k tomu treba aby to bolo koser? Kam sa treba zahlasit? Vycap a stanok poziciam z velkoskadu s pivom... Ostatne je balene vo flasiach z Metra alebo podobne. Bufet planujem robit raz za rok, pokladnu sa mi neoplati kupovat najlacnejsia je za 250e (pripadne neda sa pouzit ako reg pokladnica starsi notebook a dokupit ten fiskalny modul s tlaciarnou - skratka dat jednorazovo za kasu ktoru vyuzijem raz za rok 250e je vela... ).

Pripadne ak by sme chceli doplnit este o jedlo - ciganska a spol co k tomu treba?

Dakujem