ramonad
28.03.13,08:10
Manzel - 5 mesiacov zamestnany, zvysok roka na rodicovskej dovolenke - zamestnavatel mu urobil danove priznanie, ale neodpocital mu manzelku (manzel im to pravdepodobne neoznamil)
Manzelka - cely rok bud MD alebo Urad prace, cize bez prijmu. Maju ale byt, ktori prenajimaju a ten prijem ide manzelka zdanit. Moze si este ona teda odpocitat manzela (kedze on si ju neodpocital)? Alebo pri prijme z prenajmu sa to neda?
Tweety
28.03.13,07:13
Nie, nedá.
Manžel ale stále môže podať DP. Prílohou bude doklad o RZD.
veronikasad
28.03.13,07:37
Manzel - 5 mesiacov zamestnany, zvysok roka na rodicovskej dovolenke - zamestnavatel mu urobil danove priznanie, ale neodpocital mu manzelku (manzel im to pravdepodobne neoznamil)
Manzelka - cely rok bud MD alebo Urad prace, cize bez prijmu. Maju ale byt, ktori prenajimaju a ten prijem ide manzelka zdanit. Moze si este ona teda odpocitat manzela (kedze on si ju neodpocital)? Alebo pri prijme z prenajmu sa to neda?
Zamestnávatel nerobí DP, ale ročné zúčtovanie dane, ak oň zamestnanec písomne požiadal do 15.2. a predložil všetky doklady.
Uveď výšku príjmu zo zamestnania. (či je dostatočne vysoký na príp.odpočítanie NČZD na manželku).
Materské vyplácané SP sa započítava do vlastného príjmu manželky, rovnako dávka v nezamestnanosti. Vlastným príjmom manželky je aj príjem z prenájmu.
ramonad
28.03.13,07:39
Tweety, teda si moze podat este jedno danove priznanie? To ako dodatocne? A mohol by si tam dat aj cast toho prijmu z prenajmu? Alebo ako to ma urobit? co tam ma dat ako prijem? Ci to ako urobit nanovo to danove? Prepac, ale som uplny laik, ak sa zdaju otazky trivialne.
ramonad
28.03.13,07:41
Veronika - preddavky mal okolo 9700 eur, a zaklad dane cca 8600 (bez tych nezdanitelnych).
Manzelkin prijem - materske a podpora sa teda zdanuje? ci ako si to mysela, ze sa to zaratava do jej prijmu?
veronikasad
28.03.13,07:42
Veronika - preddavky mal okolo 9700 eur, a zaklad dane cca 8600 (bez tych nezdanitelnych).
Manzelkin prijem - materske a podpora sa teda zdanuje? ci ako si to mysela, ze sa to zaratava do jej prijmu?
Materské a dávka v nezamestnannosti sa u manželky nezdaňuje. Ale keď si ty vo svojom DP chceš uplatniť NČZD na manželku, počíta sa do vlastného príjmu manželky.
ramonad
28.03.13,07:42
Tie preddavky , to som samozrejme myslela celkove prijmy.
Tweety
28.03.13,07:43
Tie preddavky , to som samozrejme myslela celkove prijmy.
Preddavky a príjmy sú dva rozdielne pojmy.
Tweety
28.03.13,07:46
Tweety, teda si moze podat este jedno danove priznanie? To ako dodatocne? A mohol by si tam dat aj cast toho prijmu z prenajmu? Alebo ako to ma urobit? co tam ma dat ako prijem? Ci to ako urobit nanovo to danove? Prepac, ale som uplny laik, ak sa zdaju otazky trivialne.
Manžel podá DP zo všetkých príjmov, teda aj z prenájmu, uvedie v nich vysporiadanie dane v RZD., u nČ na manželku môže uplatniť rozdiel medzi celkovou NČ a jej príjmami, teda aj z prenámu, aj materské., aj podporu.
ramonad
28.03.13,07:49
Dakujem, uz som to pochopila.