jarinko1
28.03.13,08:24
Zdravim Vas,

Som viac ako rok nezamestnany... Mozem pracovat v jednej firme, ALE: nechcu ma zamestnat na HPP...
konatel mi ponukol dve moznosti:
1; bud si zalozim zivnost a zamestnaju ma ako zivnostnika...
2; zozeniem si nejaku firmu, ktora bude mojmu potencionalmemu zamestnavatelovi fakturovat pracu, ktoru som odviedol ja... (aky vztah budem mat ja s tou firmou mojho potencionalneho zamestnavatela nezaujima...). Takuto firmu mam, ale ani tam ma nechcu zamestnat na HPP - mozna je dohoda...

OTAZKY :
Ak by som si zvolil moznost c.1 :
1; mam narok na nejaku podporu z uradu prace na zalozenie zivnosti?
2; ake min. odvody a platby a kam budem musiet platit pocas prveho roku zivnosti? (pamatam, ze kedysi pocas prveho roku nebolo treba platit nic...)

Ak by som si zvolil moznost c.2 :
1; Aku formu dohody moze so mnou (dobrovolne nezamestnany, samaoplatitel poistenia) uzavriet firma?
2; Co vsetko bude musiet za mna platit? (minimalne platby)

Vopred Vam dakujem za kazdu radu...

Dolezite je, ze pracu nemam garantovanu na dlhsie obdobie (teda moze to byt na dlhsie, ale aj nemusi...)
thegodfather
28.03.13,13:23
obcas sa oplati pozerat aj TV a tam v jednej diskusnej relaci NA TELO v nedelu poobede o tom bola debata, presnejsie o dohodaroch...
pokus sa najst to v archive televizie, cca mesiac dozadu, diskusie sa zucastnil aj poradak z tohto fora pan Mihal... pripadne napis priamo jemu...