angelfromNR
28.03.13,09:22
Dobrý deň, chcel by som sa informovať. Vopred napíšem, že si uvedomujem, že moja otázka bude možno mimo témy, avšak radšej ju zaradím sem, ako k hobby a záhradke :)
Takže k veci. Mám mobilný internet Exkluzív od Orange-u s 20 GB predplatených dát. K internetu som dostal zľavu na nákup tabletu vo výške 460 EUR 350 EUR (350 eur je vlastne zmluvná pokuta).
No, ako doba plynie, plynie aj náročnosť jednotlivých web stránok. Stránky sú plné reklám, videí, animácií... A tak sa stalo, že 20 GB balík mi proste nestačil. Tak som 26. marca 2013 zavolal na 905, kde som si aktivoval pravidelné zvyšovanie dát o 1 GB po vyčerpaní mojich 20 GB. Nové faktiračné obdobie mi začína vždy 27. dňa v mesiaci. Dnes je 28. marec, a prišla mi od Orange sms-ka s upozornením, že k dnešnému dňu som minul 80% balíka z pravidelného navyšovania dát o 2048 MB.

A teraz otázka. Akých 2048 MB, keď som si telefonicky objednal navyšovanie iba o 1024 MB mesačne? A druhý otázka, prečo mi ten balík plynie ešte pred vyčerpaním 20 GB hlavných predplatených dát? Orange urobil tri zásadné chyby - poplietol moju objednávku a zároveň mi začal účtovať niečo, čo mi vlastne ešte ani účtovať nemôže.


Mám právo odstúpiť od zmluvy vzhľadom na hrubú chybu Orangeu? Ako by to bolo so zmluvnou pokutou?

​Vďaka za všetky odpovede.