migelovci
28.03.13,10:42
Mam problem, jedna zamestnankyna vyplnila zle ziadost o vykonanie rocneho zuctovania dane (dala ziadost o dodatocne vyplatenie danoveho bonusu) a po vykonani RZD prisla na to ze jej manzel to cely rok poberal a tak ona dostala dodatocne ten danovy bonus neopravnene.

Ja si tak pamatam ze opravne rocne zuctovanie dane sa robit nema, vytlacila som teda zamestnankyni jej RZD aj s druhou stranou, ktoru potrebuje ked si ide dat urobit danove priznanie.

Na danovou urade ju ale poslali prec, ze ona si nema preco robit danove priznanie, ze jej to ma opravit zamestnavatel.

prosim vas kde je pravda? ... mam to opravit ja a zrazit jej to zo mzdy alebo si ma spravit opravne danove aby to mala v poriadku?

dakujem za odpoved
Tweety
28.03.13,09:45
Ak rozdiely z RZD ešte nie sú zaúčtované, môžeš jej opraviť RZD. Ak už sa to nedá opraviť, nech si podá DP. Prílohou bude teda RZD.
migelovci
28.03.13,09:52
Uz je to zauctovane ...
to iste som jej povedala aj ja nech si poda DP a prilohou jej bude RZD, ale na danovom ju poslali prec, ze maju na to nejaky paragraf (neviem aky) ... ze ked je chyba v RZD aj ked vinou zamestnanca, ma to spravit zamestnavatel aby to preslo cez mzdy!
nechapem tomu... vzdy sa taketo veci riesili tak ze si to zamestnanec doriesil v DP.
co mam povedat tej zamestnankyni?