SamuelG
28.03.13,11:01
Poprosím keby niekto kto sa v tom vyzná mi doporučil konkrétny tablet s týmito parametrami v cene okolo 200 Eur.

mal by mať:

1. dvoj jadro minimalne 1000 MHz

2. RAM 1 GB

3. uhlopriečku minimalne 7

4. flash pamat minimalne 8 GB

5. android 4.0 tak aby podproval flash player

6. slot na micro SD carty (z tohoto dôvodu nemam záujem o Nexus)

7. výdrž batérie aspoň 5 hodín pri prezeraní netu

8. vymienateľnú batériu (nie vbudovanú do zariadenia) - tak aby som kedykoľvek keď kapacita batérie časom klesne pod mne vyhovujúcu úroveň ju mohol kedykoľvek vymeniť za novú

9. grafiku minimálne o vykone Mali 400

10. GPS

11. USB OTG

12. HDMI vystup
živnostník-začiatočník
28.03.13,10:10
vsetko je uplne bezne, az na tu vymenitelnu baterku. To je dost neobvykle.

Mam skusenosti s cinakmi a je to v pohode - nie je treba doplacat za "znacky".


Este hint ak budes kukat filmy a pouzivat to na prenos dat - over si, ze tablet podporuje USB OTG a ci utiahne externy USB disk a HDMI vystup

USB OTG je potrebne, ak chces pripojit USB flash disk alebo USB externy disk
Nandrolon
28.03.13,10:10
Osobne by som tablet bez GPS v žiadnom prípade nechcel, preto doporučim ešte zahrnúť aj do požiadavky vstavaný GPS modul...
miklosik
28.03.13,10:14
uprimne ti poviem ze mas dost nerealne poziadavky.
vykasli sa na cely tablet lebo nevies co chces
kezeso
28.03.13,11:46
tvoje požiadavky predostri v kamenej predajni, tam ti poradia a potom kúp cez internet :)
tictac7
28.03.13,11:51
...aj ja tak bežne nakupujem :-)
SamuelG
28.03.13,12:16
jasne GPS som tam zabudol dodat
SamuelG
28.03.13,12:17
tvoje požiadavky predostri v kamenej predajni, tam ti poradia a potom kúp cez internet http://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif

toto sa mi zda take nefer :) preto radsej pisem na forum pretoze dufam ze sa ozve nejaky majitel takeho tabletu co ho uz ma odskusany :)
SamuelG
28.03.13,12:18
vsetko je uplne bezne, az na tu vymenitelnu baterku. To je dost neobvykle.

Mam skusenosti s cinakmi a je to v pohode - nie je treba doplacat za "znacky".


Este hint ak budes kukat filmy a pouzivat to na prenos dat - over si, ze tablet podporuje USB OTG a ci utiahne externy USB disk a HDMI vystup

USB OTG je potrebne, ak chces pripojit USB flash disk alebo USB externy disk

tak skus nejaky konkretny odporucit :) aky by si napr zobral pre seba.
SamuelG
28.03.13,12:22
Pravdu povediac mne sa celkom pacil ferguson s3 plus. Zdal sa mi taky vybalancovaný jedine co ma mrzi že sa nikde na neho nedá zohnať bateria takže ked mi kapacita baterie casom klesne tak ju nebudem mat kde vymenit :( A kedže je to polsky produkt bojim sa ze by bateria dlhsie ako rok nevydrzala.
SamuelG
28.03.13,12:25
uprimne ti poviem ze mas dost nerealne poziadavky.
vykasli sa na cely tablet lebo nevies co chces

Mojko ty sa uvedom .) kebyze neviem co chcem tak nezalozim toto vlakno ;)

Možno mám prehnané poziadavky ale jednoducho ak taký tablet nezozeniem tak proste tablet mat nebudem. Pokial nevedia vyrobit priemerny vybalancovany tablet za normalnu cenu tak nech si ho nechaju ja si vystacim aj so svojim vyradenym evo 3D ktore doma ako tablet pouzivam :) Jedine sa musim uskromnit s mensim displejom. Inak zvladne vsetko co tablet a dokonca viac :)
brodozz
28.03.13,12:55
Baterka na tabletoch je za zadnym plast. kritom,kup lacnu chinu,odmontuj zadok,pomeraj baterku a pospajaj prislusny pocet li-ion clankou a mas nahradnu baterku do china tablet
erik555
28.03.13,13:06
Mojko ty sa uvedom .) kebyze neviem co chcem tak nezalozim toto vlakno ;)

Možno mám prehnané poziadavky ale jednoducho ak taký tablet nezozeniem tak proste tablet mat nebudem.

http://www.alza.sk/tablety/18852388.htm#f&limit=-1/200&pg=1&pn=2&po=1&par256=256-964&par691=691-2513&par270=270-8192
ostatne parametre si pohladaj a daj vediet, ake modely si nasiel...potom ti tu uz niekto blizsie poradi.


toto? http://www.alza.sk/goclever-tab-r106-10-1-d402787.htm
SamuelG
28.03.13,13:12
Baterka na tabletoch je za zadnym plast. kritom,kup lacnu chinu,odmontuj zadok,pomeraj baterku a pospajaj prislusny pocet li-ion clankou a mas nahradnu baterku do china tablet

Nechcem posobit ako uplne nevzdelanec ale uz viac krat tu padlo kup lacnu cinu. Co to presne znamena ? Mozes uviest priklady takych tabletov ?
SamuelG
29.03.13,06:16
Nevie sa mi niekto kto sa v tom vyzna vyjadrit k tabletu ferguson s3 plus? ten sa mi celkom paci ma skoro vsetko az na tu vymienatelnu bateriu ale to je taka rarita ze to asi nezozeniem. Len sa pri tom fergusone bojim ze ked sa mi casom vyslaha tam baterka tak kedze ferguson servis na jeho tablety na slovensku asi neni tak mozem tablet potom hodit do kosa pretoze druhu bateriu nan nezozeniem :(
enzo2k
29.03.13,06:29
tablet s vymenitelnou bateriou som este nevidel ak aj existuje bude to zrejme smejd.uz mi par tabletov preslo cez ruky a ak by som mal kupit tablet a nemal by som peniaze kupil by som motorolu xoom2 myslim ze sa vola je to dvoj jadro rychly jak svina bateria skoro 9h hdmi a vsetko co si pisal.jedine bateriu nevymenis.cena je cca 200-250 novy 180pouzity
enzo2k
29.03.13,06:34
este k tym neznackovym tabletom. ich hlavny artikel je ten ze su vsetky pomale.chod do predajne skus si apple a samsung napriklad a to je rychlost ktoru by si mal ocakavat a ktoru neznackove ale rozne smejdy nikdy nedosiahnu.kupil som napriklad dcere nejaky versus bol lacny 100eur, je spokojna ale je proste pomaly a to ma aj dvoj jadro. to len tak k prirovnaniu.
SamuelG
29.03.13,07:18
este k tym neznackovym tabletom. ich hlavny artikel je ten ze su vsetky pomale.chod do predajne skus si apple a samsung napriklad a to je rychlost ktoru by si mal ocakavat a ktoru neznackove ale rozne smejdy nikdy nedosiahnu.kupil som napriklad dcere nejaky versus bol lacny 100eur, je spokojna ale je proste pomaly a to ma aj dvoj jadro. to len tak k prirovnaniu.

Tak prave preto sa na nazory pytam tu na porade pretoze sa do tabletov moc nevyznam. Ja akurat viem pozriet na ceskej a slovenskej heureke ze ktore sa najcastejsie predavaju a popozerat recenzie od uzivatelov.

Mne sa napr celkom pozdaval aj samsung galaxy tab 2 len nema HDMI vystup. Kuknem tu motorolu co si pisal ale ta tusim ma v recenzii ze ma android 3.2
enzo2k
29.03.13,12:26
ta motorola sa kamosovi upgradla na 4ku sama.prislo mu to ako automaticky update.kludne sa pytaj radi poradime