Aljoska
07.03.06,12:58
Dobry den, chcela som sa opytat k pracovnej zmluve-ak mame pana na zastupovanuie od.....do.....proste zmluva je na zastupovanie na tri týždne a v zákonníku práce je výpovedná doba min. dvojmesačná-musím tento bod ohladom vypovednej doby zakomponovat do pracovnej zmluvy?nebude to hlupost?dá sa tento bod vynechat?aby to nebolo zas napadnuteľne, pretoze v prac. zmluve by mala byt dana aj vypovedna doba...???Dakujem.
alušik
07.03.06,12:02
Je to v poriadku. Dáte mu vlastne zmluvu na dobu určitú - alebo môžete aj presne napísať na zastupovanie počas obdobia... no a keď už vieš, že je to na 3 týždne, tak sa nemá zmysel zaoberať výpovednou lehotou.;) Alebo že by si sa išla trápiť aj so skúšobnou lehotou?;)
Luba2
07.03.06,12:10
Ono to možno bude v zmluve vyzerať smiešne. Ale čo ak sa pracovný pomer z nejakého dôvodu zmení z doby určitej na neurčitý čas? V tom prípade by to ustanovenie v zmluve chýbalo.
ajobs
07.03.06,19:04
Ono to možno bude v zmluve vyzerať smiešne. Ale čo ak sa pracovný pomer z nejakého dôvodu zmení z doby určitej na neurčitý čas? V tom prípade by to ustanovenie v zmluve chýbalo.

A prečo by sa to malo zmeniť ? Automaticky ? Veď do zmluvného vzťahu vstupujú 2 zmluvné strany - zamestnávateľ a zamestnanec, a ani bez súhlasu jednej z nich sa v zmluve automaticky nič nezmení.
Ak máš obavy, potom daj do zmluvy 3-mesačnú skúšobnú dobu.
Aljoska
08.03.06,07:55
Ďakujem Vám, pomohli ste mi. Ja to tam ani nedám. Pekný deň.