Aldan
28.03.13,14:32
v r. 2009 som nesprávne prerušil danový odpis u leasingovaného majetku. teraz už viem že sa to nesmie. zberali sme či najväčšie pripočitateľné položky a neuvedomili sme si to. za rok 2012 mám už účtovné odpisy ukončené, ale tento danový mi tam zostal. ako to mám napraviť?
azla
28.03.13,14:36
Podľa môjho názoru iba podaním DDP k dani z prijmu za rok 2009.
Aldan
29.03.13,10:12
ale to potom budem platiť menej dane a to sme práve v tom roku nechceli
IvoM
29.03.13,17:45
Pozri si §17 odst.29 zákona o DzP.

§17
(29) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia vyššie výnosy (príjmy), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) alebo v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia nižšie náklady (výdavky), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) a z tohto dôvodu vykázal vyšší základ dane a odviedol vyššiu daň, úprava výsledku hospodárenia alebo nerozdeleného zisku minulých rokov alebo neuhradenej straty minulých rokov v nasledujúcich účtovných obdobiach už nebude mať vplyv na výšku základu dane a daňovej povinnosti; ak sa daňovník rozhodne pre takýto postup v príslušnom zdaňovacom období, neuplatní sa úprava základu dane podľa odseku 15.
Aldan
30.03.13,09:13
asi som moc nepochopil , alebo mi to už koncom marca nepáli. chcem to dať ID zápis 429/082. Môžem to tak opraviť?