Andel6610
28.03.13,19:37
chel by som sa informovat ohladom zmeny styku biologickeho otca s dietatom, moja manzelka ma dieta z prveho manzelstva a bio otec ma neobmedzeny styk s maloletou. On si ten styk predstavuje tak ze ked zavola mala ma okamzite ist ku nemu, lenze mala ma 5 rokov, navstevuje skolku, ale kedze ma dost casto zdravotne problemy vela zo skolky vynechava a my sme radi ked tam ide aspon kusok, lebo sa tam tesi. Bio otec nam dnes zavolal ze chce malu od 6.4 (to nie je prvy krat co si zmyslel ze chce malu) na celý tyzden, lenze my s tym nesuhlasime a povedali sme ze ju moze maximalne do stredy, lebo chceme aby chodila do skolky, to sa mu nepacilo a zacal sa vyhrazat sudom, ze da zmenit styk. chcel by som vediet ako moze ten sud dopadnut pre nas? Bio otec byva cca 350 km od nas. Dakujem za rady.
lujza.j
28.03.13,18:45
súd, ked sa rodičia nevedia silno dohodnúť zvykne presne vyšpecifikovať kedy bude dieťa u bia....

neobmedzený styk je na dohode...
Andel6610
28.03.13,19:03
No ved to ze na dohode, ale ta dohoda by mala vyhovovat obom stranam a hlavne maloletej, nie?
lujza.j
28.03.13,19:07
No ved to ze na dohode, ale ta dohoda by mala vyhovovat obom stranam a hlavne maloletej, nie?
samozrejme....ale ak je bio taký ako píšeš...poda na súd upravenie styku a malú môže mať aj menej ako doteraz....nedá sa s ním rozumne porozprávať?
Andel6610
28.03.13,19:35
Veru ze neda, on nepozera na druhych ale len na seba, ved aj malu berie ako vec, stale tvrdi ze on robi ustupky, v januari sme sa pytali ci dovoli zmenit priezvysko malej, samozrejme ze nedovoli a aby vyzeral ako starostlivy otec, zacal malej volat kazdy tyzden pred tym ledva zavolal raz do mesiaca.
Mila123
28.03.13,19:37
Veru ze neda, on nepozera na druhych ale len na seba, ved aj malu berie ako vec, stale tvrdi ze on robi ustupky, v januari sme sa pytali ci dovoli zmenit priezvysko malej, samozrejme ze nedovoli a aby vyzeral ako starostlivy otec, zacal malej volat kazdy tyzden pred tym ledva zavolal raz do mesiaca.
odporúčam i napriek tomu, podať na súd návrh na zmenu priezviska malej, aby netrpela, tým, že vy máte iné a ona tiež.....nech rozhodne súd
lujza.j
28.03.13,19:40
odporúčam i napriek tomu, podať na súd návrh na zmenu priezviska malej, aby netrpela, tým, že vy máte iné a ona tiež.....nech rozhodne súd
bio mojeho decka tiež nedovolil....prežili sme aj s tromi menami:D...ale možnosť dať to na súd som nevedela...
Mila123
28.03.13,19:43
bio mojeho decka tiež nedovolil....prežili sme aj s tromi menami:D...ale možnosť dať to na súd som nevedela...
moja sestra takto žiadala súd o zmenu priezviska sna, on to veľmi zle znášal, prečo bol iný (takto sa spytoval ) a súd rozhodol o tom, že jeho bio otec nedovolil vykonať zmenu ale súhlasil s adopciou , takto prišiel o syna, nemusí platiť výživné a jeho nová partnerka je spokojná......ale za pokus to stále, sestra stále otáľala, ale škola sa blížila.....
Andel6610
29.03.13,04:22
O to meno sa pokusime ked bude manzelka tehotna, teraz sa vsak obavame ako dopadne to ze da na sud tu zmenu styku.
ivka70
29.03.13,04:26
O to meno sa pokusime ked bude manzelka tehotna, teraz sa vsak obavame ako dopadne to ze da na sud tu zmenu styku.


A coho sa obavate? Ved viac ako neobmedzeny styk, ktory mate, mu sud neprisudi.
Striedava starostlivost, ak byva ex 350 km od dietata, neprichadza do uvahy.

Ale inak mi pripada, ze sa o dieta len handrkujete.
Argument, ze chcete, aby dieta islo do skolky je dost divny.
Ved styk s rodicom je pre neho ovela dolezitejsi ako nejaka skolka, nech sa do nej tesi ako chce.
A kedze dieta ma 5 rokov, akonahle zacne chodit do skoly, nebude ho mozne kedykolvek zobrat,
takze aj to v podstate vyriesi cas.
Andel6610
29.03.13,18:03
Bio ma malu vzdy ked chce, aj tentoraz mu bolo povedane ze ju moze mat ale nie az do soboty, ale do stredy. Jemu sa ani to nepaci.
Andel6610
05.04.13,14:05
Zdravim, tak mala dnes isla ku svojmu bio otcovi, nakoniec sme mu malu dali o den skor a on hned dnes zahlasil ze nam nedovoli volat malej, i ked sme jej slubili ze budeme jej volat, ako sa mozeme voci tomu branit? Dakujem.
mattto
05.04.13,14:12
Zdravim, tak mala dnes isla ku svojmu bio otcovi, nakoniec sme mu malu dali o den skor a on hned dnes zahlasil ze nam nedovoli volat malej, i ked sme jej slubili ze budeme jej volat, ako sa mozeme voci tomu branit? Dakujem.

právnou cestou nijak, dospelí ľudia s dieťaťom by mali mať v sebe toľko súdnosti, že sa v niektorých veciach pochopia a nebudú používať dieťa ako nástroj
Andel6610
05.04.13,14:55
Mňa to veľmi mrzí, už len pre malu, my sme opäť urobili ústupok a toto je za odplatu.
ivka70
05.04.13,15:34
Mňa to veľmi mrzí, už len pre malu, my sme opäť urobili ústupok a toto je za odplatu.

Zasa sa netvarte ako najviac ukrivdeny par, ktory robi vsetko dobre a ta druha strana zle.
Rodicia dietata sa v jeho vlastnom zaujme musia vediet dohodnut, lebo ublizuju len svojmu dietatu.

A aj ked si novy partner matky dietata, do tohto by si sa nemal miesat.

A co sa tyka telefonovania 5 rocnemu dietatu, ci trochu starsiemu, osobny priklad ci uz z rodiny alebo s mensimi detmi v tabore bol, ze dieta, inak spokojne s pobytom, prostredim, ktore napr. ked bolo u starkych, tychto malo velmi rado, alebo v tabore bezproblemov aktivne sa zapajalo do cinnosti, vyviedol telefonat rodicov tak z rovnovahy, ze potom uz len nariekalo a pytalo sa domov.
Mozno to je dovod, preco otec dietata nechce, aby ste mu telefonovali.

Ale o tom sa musia rodicia dietata rozpravat a nie jednat jeden ci druhy z pozicie sily a vyslovene zneuzivat "dobro dietata" na preukazovanie si svojej "pravdy" . ak sa rozpravat nedokazu, nech poziadaju o spolupracu psychologa. Lebo vsetok ten mocensky boj sa prejavi negativne len a len na dietati.
Andel6610
05.04.13,17:08
Mrzi ma ak to vyznelo ze sme najviac ukrivdeny, ale myslel som to tak ze ked niekto v niecom ustupi, tak by mohol aj ten druhy a nie to zneuzivat, co sa tyka mojho miesania tak ja som sa len chcel opytat.