Ondrej Bobalik
29.03.13,18:23
Ak mi posle nejaka organizacia/ nadacia peniaze vo forme DARu na ucet vztahuje sa na to nejaka dan alebo nie je potrebne nic zdanovat z toho ?

A je nejaky rozdiel ak tie peniaze ulozim na klasicky ucet v banke alebo podnikatelsky ? Popripade ako je to ak by som to chcel ulozit na moj Paypal ucet ?

Ak mi vie niekto s tim poradit budem mu velmi vdacny.

​Dakujem Velmi pekne za kazdu informaciu.
veronikasad
29.03.13,17:26
Kto je prijímatelom daru ? - PO, živnostník, nadácia, alebo ? Na aký účel bol dar poslaný ?
Ondrej Bobalik
29.03.13,17:41
zatial nie je nikto prijimatelom, ale informativne sa pytam ze kde a ako sa da spravit aby to nebolo zdanene. A pytam sa teraz tak informativne, pre pripad ak by mi niekto chcel poslat, co je asi v blizkej buducnosti mozne.
veronikasad
29.03.13,17:45
zatial nie je nikto prijimatelom, ale informativne sa pytam ze kde a ako sa da spravit aby to nebolo zdanene. A pytam sa teraz tak informativne, pre pripad ak by mi niekto chcel poslat, co je asi v blizkej buducnosti mozne.
informatívne sa na takto položenú otázku odpovedať nedá. Iba ak, že daň z darovania bola pred niekolkými rokmi zrušená.
Ondrej Bobalik
29.03.13,17:50
ok rozumiem a teraz ak mi nejaka organizacia zo sveta chce poslat nejaku sumu penazi, tak kde je najlepsie ich ulozit na aky typ uctu ? teda niekde kde by bolo najmenej natahovaciek so zakonom ak je roziel medzi zaslanim takehoto daru napr. na podnikatelsky alebo klasicky ucet