comodo
07.03.06,14:27
Chcem kupit technicke vybavenie do koncelarie v CR. ( cca 5000 CZK) Mam ako s.r.o. -neplatca DPH platit v CR tovar bez DPH a v SK doplatit DPH , alebo mi moze byt fakturovana cela suma v CR a tuto napr. dobierkou bez dalsich ukonov zaplatit ?
Peterka
07.03.06,13:30
Ako neplatiteľ DPH nemám doklad že som paltiteľom DPH, t.j. v ČR sa nemám čím preukázať, tak ak kúpim tovar (mám za to že sa jedná o tovar a nie o službu)v ČR tak ho musia vystaviť s DPH uplatňovanou v ČR a je nemám ako slovenská firma čo riešiť, lebo nemám nárok na odpočet DPH zaplatenú v ČR.
comodo
07.03.06,15:25
Bol som na pochybach, kedze napr. pri vtupe SK do EU boli i napr. v rozhlase debaty ,ze i obcan ak kupi tovar v EU sa moze rozhodnut kde zaplati DPH. Alebo napr. udajne i ojazdene auto sa kupuje bez DPH.
Dakujem za info.
ALBO
07.03.06,16:12
Chcem kupit technicke vybavenie do koncelarie v CR. ( cca 5000 CZK) Mam ako s.r.o. -neplatca DPH platit v CR tovar bez DPH a v SK doplatit DPH , alebo mi moze byt fakturovana cela suma v CR a tuto napr. dobierkou bez dalsich ukonov zaplatit ?

No len si dajte pozor na limit =sumu 420000. Ak by ste ešte dokúpili starý užitkový mercedes z Hu za 400 000 bez dane tak sa zaregistrujete a odvádzate už daň na Slovensku a kupujete bez dane.