beja
28.09.04,10:32
Ahojte!
Vie mi niekto povedať, aká je zákonná lehota na vrátenie faktúry, keď s ňou nesúhlasíme? Ďakujem
emily
28.09.04,08:39
A je nejaká?
Luckasari
28.09.04,09:04
ja neviem o tom, zeby bola nejaka lehota, nam ked pride faktura, s ktorou nesuhlasime, tak ju ihned vraciame aj s listom, v ktorom vysvetlujeme dovody
AlaNR
28.09.04,12:07
My to vraciame podla moznosti tak, aby sme nemali problem s DPH, keby dodavatel pripadne povodnu fakturu opravil.
Zuzana68
31.01.06,08:17
Vo firme nastal prípad kedy mi dnes vrátili faktúru vystavenú 30.09.2005 a splatnú 13.10.2005 z odôvodnením, že napriek zmluve /jednalo sa o subdodávku/ , ich odberateľ nesúhlasil s prácami, ktoré sme vykonali a tak nám to neuhradia. Poradte mi prosím, ako mám postupovať. Ešte som sa s takým niečim nestretla
Díky
Tweety
31.01.06,08:23
Vo firme nastal prípad kedy mi dnes vrátili faktúru vystavenú 30.09.2005 a splatnú 13.10.2005 z odôvodnením, že napriek zmluve /jednalo sa o subdodávku/ , ich odberateľ nesúhlasil s prácami, ktoré sme vykonali a tak nám to neuhradia. Poradte mi prosím, ako mám postupovať. Ešte som sa s takým niečim nestretla
Díky
Skús pozrieť Obchodný zákonník.
alušik
31.01.06,08:30
Vo firme nastal prípad kedy mi dnes vrátili faktúru vystavenú 30.09.2005 a splatnú 13.10.2005 z odôvodnením, že napriek zmluve /jednalo sa o subdodávku/ , ich odberateľ nesúhlasil s prácami, ktoré sme vykonali a tak nám to neuhradia. Poradte mi prosím, ako mám postupovať. Ešte som sa s takým niečim nestretla
Díky
No ale ak Vasa firma mala uzatvorenu zmluvu, na zaklade ktorej ste tu subdodavku fakturovali, tak ja by som nesuhlasila s vratenim faktury. Vsak vy ste im realne nieco dodali. Ak teraz nechcu z nejakych dovodov, ktore by ste im vy uznali zaplatit, tak by som to riesila vystavenim dobropisu. Urcite nie vratenim faktury, ak bol nejaky material/tovar dodany!!!
DankaP
02.03.10,06:39
mna by zaujimalo, ze ked JA vratim fakturu (aj s listom, v ktorom vysvetlujem dovod) a fakturujuca firma sa k vrateniu nevyjadri, ci to mam pobvazovat za vybavene, alebo ci tam je nejaka lehota, dokedy sa musia vyjadrit, ak si chcu robit nejake naroky na zaplatenie dotycnej faktury?