katka.hesskova
07.03.06,13:27
Chcela by som poprosit o radu. Som zivnostnik a nakupujem kancelarske potreby a vyberam peniaze z pokladnice, ake doklady mam vypisat???

Mam vypisat vydavkovy pokl.doklad s tým že do kolónky prijal dam svoje meno a ako príjmový doklad slúži samotný blok z napr. papiernictva???
Tweety
07.03.06,12:30
Chcela by som poprosit o radu. Som zivnostnik a nakupujem kancelarske potreby a vyberam peniaze z pokladnice, ake doklady mam vypisat???

Mam vypisat vydavkovy pokl.doklad s tým že do kolónky prijal dam svoje meno a ako príjmový doklad slúži samotný blok z napr. papiernictva???
Ak to platíš z pokladnice, tak vypíšeš VPD na sumu z dokladu za nákup.:cool:
katka.hesskova
07.03.06,12:38
Mam na VPD napisat, do kolonky vyplatené komu svoje meno a ICO alebo uviest cislo OP(ci to vydavam sebe ako fyzickej osobe,alebo na zivnost)???
A taktiez do kolonky podpis prijemcu???

Sluzi teda blok z papiernictva ako prijmovy doklad v uctovnictve?

Dakujem
serena
07.03.06,12:40
Na vydavkovy doklad napises sumu, za kolko si nakupil kanc.potreby a napises to na seba. Priloz k tomu blocik z obchodu.
Zita5
07.03.06,12:40
Chcela by som poprosit o radu. Som zivnostnik a nakupujem kancelarske potreby a vyberam peniaze z pokladnice, ake doklady mam vypisat???

Musíš vypísať výdavkový pokladničný doklad , ku ktorému pripojíš paragón z RP . Na základe VPD potom účtuješ napr. výdaj pokladňa oproti zápis prevádzková réžia / tu patria kancelárske potreby/

Mam vypisat vydavkovy pokl.doklad s tým že do kolónky prijal dam svoje meno a ako príjmový doklad slúži samotný blok z napr. papiernictva???

Doklad z papiernictva nemôžeš nazývať príjmovým dokladom , je to paragón z RP na základe ktorého vypisuješ výdavkový pokladničný doklad



........................čítaj tučným písmom .
mysimis
07.03.06,12:41
Katka nepíšeš tam vôbec svoje meno. Na bloček ako príjemcu uvedieš názov toho papiernictva.
Miriam.x
07.03.06,12:42
Na VPD uvedieš meno a IČO predajne kde si nakupovala, nie svoje meno a k tomu priložíš pokladničný blok ako doklad-výdavkový, pretože nákup je tvoj výdavok.
Tweety
07.03.06,12:42
Mam na VPD napisat, do kolonky vyplatené komu svoje meno a ICO alebo uviest cislo OP(ci to vydavam sebe ako fyzickej osobe,alebo na zivnost)???
A taktiez do kolonky podpis prijemcu???
Sluzi teda blok z papiernictva ako prijmovy doklad v uctovnictve?
Dakujem

Ak si niečo vydala z pokladne, máš výdavok a nie príjem. Vypíš VPD , na pokl. doklad vypíš údaje o SZČO(dáš pečiatku s náležitosťami), OP nedávaj.
zuzana
07.03.06,12:59
Ja neviem prečo by tam nemohlo byť jeho meno, aj mi to tak robíme, že na výdavkový doklad uvedieme iba meno zamestnanca a priložíme bločky čo sa kupovalo, mali sme aj kontrolu a neboli s tým problémy.Neviem kde by som prišla, keď mi zamestnanec donese milion bločkov na nákup spotrebného materiálu a ja budem na každý robiť výdav.doklad a do každého písať údaje o obchode kde sa to kupovalo..
nano
07.03.06,14:31
Ja tiež robím jeden súhrnný na každý deň a potom ho rozučtujem.Bolo by to strašne veľa vypisovania.
petutula
28.03.06,16:50
Môžem mať tie bločky iba vytlačené z programu (Alfy), VPD, kde som v hlavičke ja, prijemca je prazdny, suma sedi a v popise je účel? Alebo to musí byť vypísané ručne? A všade musím byť podpísana? Ako vystavil, schválil... atď.? Prosím poraďte
mysimis
28.03.06,17:10
Nikde nie je napísané, že akú formu majú mať pokladničné doklady čo sa týka vypisovania alebo tlačenia cez program. Ja si ich tiež tlačím cez program, ale s tým, že tam mám aj príjemcu.