denushiq
30.03.13,14:46
pozdravujem všetkých! Mám takýto problém. V januári toho roku (2013) sme kúpili ojazdený ford Mondeo 1.8 TDCi (vyrobený v decembri 2007) dovezený taktiez v januári toho roku z Belgicka. Mal najazdených okolo 86600 km. Vsetko sme riadne skontrolovali, jazdu vyskúšali, nič zvláštne sme nezistili. Uvedené vozidlo prešlo diagnostikou v autorizovanom sevise ford KE, ktorej veľmi nerozumiem, pretože je to o číslach a písmenách. Podľa vyjadrenia predavajúceho je auto v poriadku. Následne sme auto začali bežne užívať, kde do 20.marca ťahalo v poriadku a najazdili sme ho ku dnešku do cca 88000 km, čiže cca 1400 km od kúpy. No od toho 20. marca dodnes má auto akokeby problém s palivom - proste neťahá tak ako by malo, myslím predovšetkým zrýchlenie. Pri plnom zošliapnutí plynového pedálu sa začne motor "dusiť", trhá ním a vôbec nezrýchli, práve naopak, neťahá a spomalí akoby nemal dostatok paliva. Otáčky sú tak maximálne do tých 3000. Pri plynulom rozjazde nemá problém (aj 160 km/h) a vôbec nie pri štatrovaní - stále na prvú šupu, alebo voľnobehu - žiadny nepravidelný chod. Nevieme teraz, co s nim je. Boli sme ho napíchnut na počitač, kde ukázalo chybný regulačný ventil tlaku paliva. Mám otázku, ak niekto vie poradit, privítam všetky informácie. Čo vlastne znamená uvedená chyba? prečo, čím a kedy vzniká táto chyba? Krásne dakujem vopred
lujza.j
30.03.13,13:58
denushiq
30.03.13,14:02
dakujem za reakciu, to sme si na nete uz prezreli, nam treba do Ford Mondeo
lujza.j
30.03.13,14:07
dakujem za reakciu, to sme si na nete uz prezreli, nam treba do Ford Mondeo
ved ked ti určili vadu tak to vymeň a hotovo...filtre, olej si vymenil....km sú skutočné? lebo pochybujem....
denushiq
30.03.13,14:12
ano su, ved to aj nam nejde do hlavy. kotrola originality na Slovensku nic nezistila a stav vozidla zodpoveda roku výroby.
lujza.j
30.03.13,14:16
ano su, ved to aj nam nejde do hlavy. kotrola originality na Slovensku nic nezistila a stav vozidla zodpoveda roku výroby.
pozreli ti stav km podla VIN-ka? čiže históriu s predchádzajúceho servisu ?
denushiq
30.03.13,14:28
ano, osobne sme pri tom neboli, ale na webovej stranke sme si podľa win cisla auto odkontrolovali. ide o to, že vo forde nam jeden.......... povedal, že ta vec ktorú ukazalo na počítači za chybu sa neda samostatne vymenit, iba cely diel, co uz stoji vela eur. tak zistujeme podrobnosti, ceny a podobne, aby sme ho dali do poriadku. sme z toho na nervy, lebo dva mesiace jazdime, podľa papierov vsetko v poriadku a tu zrazu taka chyba vyskoci, ktorá podľa člankov, čo sme citali, moze nastať po nabehaní vačšieho poctu km.
lujza.j
30.03.13,14:30
Regulátor tlaku paliva – regulačný ventilAko už bolo spomínané, v zásobníku tlaku paliva je potrebné udržiavať takmer stály tlak nezávisle na zaťažení, otáčkach motora, atď. Fungovanie regulátora spočíva v tom, že ak je potrebný nižší tlak paliva, v regulátore sa otvorí guličkový ventil a prebytočné palivo sa odvedie spätným potrubím do palivovej nádrže. Ak naopak poklesne tlak v zásobníku paliva, ventil sa uzavrie a čerpadlo potrebný tlak paliva natlakuje. Regulátor tlaku paliva je umiestnený buď na vysokotlakovom čerpadle alebo na zásobníku paliva. Regulačný ventil pracuje v dvoch režimoch, ventil je aktivovaný alebo nie. V prípade neaktívneho režimu nie je privedené na elektromagnet žiadne napätie, a teda elektromagnet nevyvíja žiadnu silu. Gulička ventilu je do sedla pritláčaná len silou pružiny, tá má tuhosť zodpovedajúcu tlaku asi 10 MPa, čo je otvárací tlak paliva. Ak je na cievku elektromagnetu privedené elektrické napätie – prúd, tento začne spolu s pružinou pôsobiť na kotvu a tá tlakom na guličku uzavrie ventil. Ventil je uzavretý až do doby, než dôjde k vyrovnaniu medzi silami od tlaku paliva na strane jednej a elektromagnetom a pružinou na strane druhej. Potom je otvorený a udržiava konštantný tlak na požadovanej úrovni. Na meniaci sa tlak spôsobený jednak kolísajúcim množstvom dodávaného paliva a odberom vstrekovačov reaguje riadiaca jednotka rôznym otvorením regulačného ventilu. Pre zmenu tlaku prúdi elektromagnetom menší či väčší prúd (jeho účinok sa buď zosilňuje alebo zoslabuje) a tým je gulička buď viac alebo menej tlačená do sedla ventilu. Common-rail prvej generácie využíval regulačný tlakový ventil DRV1, do druhej a tretej generácie je inštalovaný ventil DRV2 alebo DRV3 spolu s dávkovacou jednotkou. Vďaka dvojstupňovej regulácii dochádza k menšiemu ohrevu paliva, ktoré potom nemusí byť dodatočne chladené v prídavnom chladiči paliva.
http://www.autorubik.sk/wp-content/uploads/2012/12/obr9.jpg
1 – guličkový ventil, 2 – kotva elektromagnetu, 3 – elektromagnet, 4 – pružina.
http://www.autorubik.sk/wp-content/uploads/2012/12/obr10.jpg
lujza.j
30.03.13,14:38
ano, osobne sme pri tom neboli, ale na webovej stranke sme si podľa win cisla auto odkontrolovali. ide o to, že vo forde nam jeden.......... povedal, že ta vec ktorú ukazalo na počítači za chybu sa neda samostatne vymenit, iba cely diel, co uz stoji vela eur. tak zistujeme podrobnosti, ceny a podobne, aby sme ho dali do poriadku. sme z toho na nervy, lebo dva mesiace jazdime, podľa papierov vsetko v poriadku a tu zrazu taka chyba vyskoci, ktorá podľa člankov, čo sme citali, moze nastať po nabehaní vačšieho poctu km.

vieš ja som taký neveriaci tomáš čo sa týka km...skoro vždy sú stočené.... skutočne alebo približné km sa dajú zistiť......skús pozrieť na fóre či sa dá kus vymeniť samostatne...vo forde možno chcú zarobiť, ved ako inak......neviem čím vada mohla nastať...to ak prídu chlapi možno oni.....
mám diesel dovoz ....budem ho mať dva roky, ale SK naftu nepapá....
Ice dive
30.03.13,14:42
ano, osobne sme pri tom neboli, ale na webovej stranke sme si podľa win cisla auto odkontrolovali. ide o to, že vo forde nam jeden.......... povedal, že ta vec ktorú ukazalo na počítači za chybu sa neda samostatne vymenit, iba cely diel, co uz stoji vela eur. tak zistujeme podrobnosti, ceny a podobne, aby sme ho dali do poriadku. sme z toho na nervy, lebo dva mesiace jazdime, podľa papierov vsetko v poriadku a tu zrazu taka chyba vyskoci, ktorá podľa člankov, čo sme citali, moze nastať po nabehaní vačšieho poctu km.

veľa záleží od toho kde a ako to auto jazdilo, ak jazdilo 5 rokov rokov denne krátke trate povedzme 5 km do práce a späť tak to pre diesel nie je veľmi dobré, lebo sa nestačí dobre prepáliť pri väčších otáčkach a časom sa zanesie... potom aj tie KM môžu byť skutočné, avšak kupovať tak výkonné auto na tak malý počet km čo nabehal je viac ako zvláštne... t.j. asi bude stočené... a ak ho stočili, tak to urobili ešte skôr ako išli na kontrolu originality...

mne toto urobil nafťák po 190 000 km... a to jazdím, denno denne cca 120 km... a sevisák mi odporučil, jazdiť trošku agresívnejšie, vytáčať motor a tak...
denushiq
30.03.13,14:43
ako sa daju este zistit tie km?kde na fóre pozriet? co si myslel tým ak pridu chlapi?
lujza.j
30.03.13,14:48
ako sa daju este zistit tie km?kde na fóre pozriet? co si myslel tým ak pridu chlapi?
no že ti poradia chlapi...ja som len žena:D.... km iba v autoriz. servise podla VIN-ka....myslím, že všetci majú takú možnosť nie len ja:D
denushiq
30.03.13,14:55
nooo to presne nevieme kde a ako a kolko denne najazdilo auticko, ale ked porovname jazdenie s nasim predchadzajucim dieslom, tak jazdil približne tolko km rocne ako my so starčim 15 rocnym, kde mal najazdenych uz 250000 km.aj samotny stav vozidla nevyzera, aby bol strhaný alebo vyzeral podla vacsich najazdenych km. tiez sa nam nechce verit, zeby este pred kupou alebo samotnou originalitou chcel niekto napr, v Belgicku?? v tak vyspelej ekonomickej krajine, kde platy u nich su neporovnatelne vyssie ako u nas, stacat km. proste tomu nerozumiem. nemá este vymenený olej a filter.
denushiq
30.03.13,14:58
tak sa ospravedlnujem tak sme dve, co sa tu bavime o autickach. dakujem. Este, ked mozem doplnit, vo forde , ked sme chceli len napichnut auto na diagnostiku tak na zaciatok este nic a pytali 40 .-€ a kazddy vstup v mene 20 €
Ice dive
30.03.13,15:00
ako sa daju este zistit tie km?kde na fóre pozriet? co si myslel tým ak pridu chlapi?


dajú sa zistiť ešte aj tak, že na každom aute do 100 000 km by si nemal badať, že interiér je nejak poškodený... mal by byť v podstate ako nový... ak je sedadlo presedené, pedále zošľahané od častého našľapávania, veniec volantu nemá porý ako iné časti, ktorých sa dotýkaš sporadicky... ale je "hľadký" tak to auto určite nemá 86 000 km... ďalej poobzeraj sa po aute, napr. nálepky zo servisu, na bloku motora ohľadom garančiek... niekedy sa zabudne strhnúť... a ak tam budeš mať najbližší serivs v roku 2013 alebo pri 195000 km... máš istotu, že bolo stočené... resp. pozri si servisný manuál, ktoré diely sa kedy menia, a pozri aj tie kedy boli vyrobené... napr. ak máš rozvodový remeň ten sa musí meniť pri 90 000 km... ak tvoje auto nemá rozvodovú reťaz ale remeň pozri sa na ten, či bol alebo nebol menený, ak bol menený tak máš viac ako isté že auto má stočené km... alebo mi pošli do SS vin číslo a viem sa pozrieť, aké km malo to auto pri kontrole originality a na STK... a ak malo viac tak ti viem povedať, že koľko:D:D:D ale ak bolo stočené ešte pred tým, ako prišlo na Slovensko tak to zistiť neviem, to už len autorizovaný servis...
lujza.j
30.03.13,15:01
nooo to presne nevieme kde a ako a kolko denne najazdilo auticko, ale ked porovname jazdenie s nasim predchadzajucim dieslom, tak jazdil približne tolko km rocne ako my so starčim 15 rocnym, kde mal najazdenych uz 250000 km.aj samotny stav vozidla nevyzera, aby bol strhaný alebo vyzeral podla vacsich najazdenych km. tiez sa nam nechce verit, zeby este pred kupou alebo samotnou originalitou chcel niekto napr, v Belgicku?? v tak vyspelej ekonomickej krajine, kde platy u nich su neporovnatelne vyssie ako u nas, stacat km. proste tomu nerozumiem. nemá este vymenený olej a filter.
prečo?...to si mal hneď....napr. palivové filtre pre vých. europu sa robia hustejšie......pre vychýrenú kvalitu a čistotu našich palív..
never v Beldžn:D...nestáčajú km....v De bežné napriek tomu že je to tam TČ.....
buchač
30.03.13,15:01
pozdravujem všetkých! Mám takýto problém. V januári toho roku (2013) sme kúpili ojazdený ford Mondeo 1.8 TDCi (vyrobený v decembri 2007) dovezený taktiez v januári toho roku z Belgicka. Mal najazdených okolo 86600 km. Vsetko sme riadne skontrolovali, jazdu vyskúšali, nič zvláštne sme nezistili. Uvedené vozidlo prešlo diagnostikou v autorizovanom sevise ford KE, ktorej veľmi nerozumiem, pretože je to o číslach a písmenách. Podľa vyjadrenia predavajúceho je auto v poriadku. Následne sme auto začali bežne užívať, kde do 20.marca ťahalo v poriadku a najazdili sme ho ku dnešku do cca 88000 km, čiže cca 1400 km od kúpy. No od toho 20. marca dodnes má auto akokeby problém s palivom - proste neťahá tak ako by malo, myslím predovšetkým zrýchlenie. Pri plnom zošliapnutí plynového pedálu sa začne motor "dusiť", trhá ním a vôbec nezrýchli, práve naopak, neťahá a spomalí akoby nemal dostatok paliva. Otáčky sú tak maximálne do tých 3000. Pri plynulom rozjazde nemá problém (aj 160 km/h) a vôbec nie pri štatrovaní - stále na prvú šupu, alebo voľnobehu - žiadny nepravidelný chod. Nevieme teraz, co s nim je. Boli sme ho napíchnut na počitač, kde ukázalo chybný regulačný ventil tlaku paliva. Mám otázku, ak niekto vie poradit, privítam všetky informácie. Čo vlastne znamená uvedená chyba? prečo, čím a kedy vzniká táto chyba? Krásne dakujem vopred
Podobný problém , iné auto ...

Diagnostikovaná závady - chyba v riadiacej jednotke ...
Nová súčiastka ...od 1.200 € ..
Oprava u " môjho mechanika " ...cca 300 € ...
srska
30.03.13,15:02
prečo?...to si mal hneď....napr. palivové filtre pre vých. europu sa robia hustejšie......pre vychýrenú kvalitu a čistotu našich palív..
never v Beldžn:D...nestáčajú km....v De bežné napriek tomu že je to tam TČ.....všade
vulxy
30.03.13,15:04
nechcem ta strasit ale tie mondea2007 a pod. su tak neskutocne hnusne vymyslene auta ze ked tam bude len ten ventil tak sa podakuj panovy....poznam par ludi co to predavaly hlboko pod cenu len aby sa toho zbavily a vraj nikdy viac...
lujza.j
30.03.13,15:06
nechcem ta strasit ale tie mondea2007 a pod. su tak neskutocne hnusne vymyslene auta ze ked tam bude len ten ventil tak sa podakuj panovy....poznam par ludi co to predavaly hlboko pod cenu len aby sa toho zbavily a vraj nikdy viac...
...no tak toto jej pomohlo:D
Ice dive
30.03.13,15:06
no len ste Vy ten starší diesel asi nekupovali ako nové auto... ale už ako jazdenku... to sa potom auto kupuje ináč...
a záleží od toho ako ste to auto kupovali... ak ste si ho v belgicku vybrali a kupovali od majiteľa, a reagovali na jeho inzerát... nemuselo byť stočené, ale ak ho dovážal niekto na Slovensko a tu ho šiel predávať, tak je možné že ho stočil cestou na Slovensko pred kontrolami...
denushiq
30.03.13,15:19
mozes popisat viac akolo toho, nestretli sme sa s negatívnymi nazormi prave naopak
denushiq
30.03.13,15:20
poslala som sukromnu spravu ohladom WIN cisla
vulxy
30.03.13,15:20
...no tak toto jej pomohlo:D

mohol som aj pochvalit ale to by nepomohlo:D
vulxy
30.03.13,15:41
mozes popisat viac akolo toho, nestretli sme sa s negatívnymi nazormi prave naopak
neviem ci si to adresovala mne ale ked ano tak v skratke...
ja mondeo nemam ani som nemal ...poznam asi troch co to pokupilo vsetko diesel no a hroza....auto pekne moderne a jazdi to ok az kym sa nepokazi nieco v motore....staci napr. natankovat zlu naftu o ktorej ani netusis a moze ta to stat 2-3 tisicky a to vobec nezvelicujem...bol som jedneho odviezt do servisu znackoveho a skoro som padol na zadok ake ceny mu chcely uctovat a to este ani auto nevidely....mam dojem ze v tych servisoch uz nepracuje ani jeden automechanik ...kludne by som ich nazval vymienacmi suciastok...nejde to =vymenime vstrekovac za novy,furt to nejde=vymenime trisky za nove,stale to nejde=dame novu riadiacu jednotku atd ...a nakoniec ta este presvedcia ako dobre a lacno to spravily....
nechcem ta znechucovat mozno to bude len malickost a za par € to spravia ,zas ked vidim ten cennik ze kolko pytaju len za napichnnutie na diagnostiku tak silne pochybujem...:)
peterkos2
30.03.13,16:32
Treba ísť na nejaké forďácke fórum buď slovenské alebo české.Je tam toho habadej a je tam aj dosť schopných ľudí okolo fordov.Tým nechcem povedať,že tu nie sú takí.:D
vulxy
30.03.13,16:38
presne tak....spec. forum je nato najlepsie...
Nandrolon
31.03.13,03:12
dajú sa zistiť ešte aj tak, že na každom aute do 100 000 km by si nemal badať, že interiér je nejak poškodený... mal by byť v podstate ako nový... ak je sedadlo presedené, pedále zošľahané od častého našľapávania, veniec volantu nemá porý ako iné časti, ktorých sa dotýkaš sporadicky... ale je "hľadký" tak to auto určite nemá 86 000 km... ďalej poobzeraj sa po aute, napr. nálepky zo servisu, na bloku motora ohľadom garančiek... niekedy sa zabudne strhnúť... a ak tam budeš mať najbližší serivs v roku 2013 alebo pri 195000 km... máš istotu, že bolo stočené... resp. pozri si servisný manuál, ktoré diely sa kedy menia, a pozri aj tie kedy boli vyrobené... napr. ak máš rozvodový remeň ten sa musí meniť pri 90 000 km... ak tvoje auto nemá rozvodovú reťaz ale remeň pozri sa na ten, či bol alebo nebol menený, ak bol menený tak máš viac ako isté že auto má stočené km... alebo mi pošli do SS vin číslo a viem sa pozrieť, aké km malo to auto pri kontrole originality a na STK... a ak malo viac tak ti viem povedať, že koľko:D:D:D ale ak bolo stočené ešte pred tým, ako prišlo na Slovensko tak to zistiť neviem, to už len autorizovaný servis...

nemusí to zistiť ani autorizovaný servis, pretože nikde nie je napísané že práve do autorizovaného s ním chodil predchádzajúci majiteľ... mohol ho servisovať u garážmajstra a to už nikdy nedohľadáš...
lujza.j
31.03.13,05:55
nemusí to zistiť ani autorizovaný servis, pretože nikde nie je napísané že práve do autorizovaného s ním chodil predchádzajúci majiteľ... mohol ho servisovať u garážmajstra a to už nikdy nedohľadáš...
no ved to je jasné...ale pokial má nejakú dobu historiu v zn.servise, tak potial sa to zistiť dá....ked už napr. v roku xy bolo napr. 120 000km.....tak to úplne stačí na "potešenie".....
lapejko
31.03.13,07:53
Takto to začína so vstrekovaním common-rail po užívaní u nás, ja som doviezol pred šiestimi rokmi Toyotu a po pol roku československej nafty začali odchádzať komponenty...doporučujem zháňať diely cez Allegro.pl ak máte svojho mechanika alebo sa priamo obrátiť na diesel servis v Poľsku, v novších Fordoch by malo byť vstrekovanie Siemens, v starších bolo Delpfi, v poľských cenách nevykrvácaš...
lapejko
31.03.13,07:58
Ešte užitočná perlička: mne zblbol po 4000 km palivový filter, ako keby napuchol a stále menej púšťal palivo, súvisel s tým pokles výkonu, riešili sme všetko dookola a pritom stačilo napojiť čerpadlo na fľašu s naftou a bolo by to jasné, filter stačilo pri kontrole skúsiť prefúknuť...
lujza.j
31.03.13,08:00
Takto to začína so vstrekovaním common-rail po užívaní u nás, ja som doviezol pred šiestimi rokmi Toyotu a po pol roku československej nafty začali odchádzať komponenty...doporučujem zháňať diely cez Allegro.pl ak máte svojho mechanika alebo sa priamo obrátiť na diesel servis v Poľsku, v novších Fordoch by malo byť vstrekovanie Siemens, v starších bolo Delpfi, v poľských cenách nevykrvácaš...
ked bol moj mechanik na školené v De...pri debate ako sa u nás vymieňajú vstrekovače ako na páse....sa De-chlapi najprv začudovali....a potom ahá ved to je tým vašim palivom.....takže asi tak
ACCNT
31.03.13,17:35
Ice dive
31.03.13,17:41
nemusí to zistiť ani autorizovaný servis, pretože nikde nie je napísané že práve do autorizovaného s ním chodil predchádzajúci majiteľ... mohol ho servisovať u garážmajstra a to už nikdy nedohľadáš...

pri novom aute a prvom majiteľovi je viac ako pravdepodobné, že tie prvé dva roky bude chodiť do autorizovaného servisu... resp. aj autorizovaný servis, ak tam nechodil majiteľ vie zistiť, či bola alebo nebola menená riadiaca jednotka a potom je vysoká pravdepodobnosť, že stočené bolo... a za ďalšie dá sa to zistiť aj cez záznamy STKčiek, a tam už to máš jedno či autozivoaný servis alebo garážmajster, avšak táto databáza nepracuje ešte tak v pohode ako by mala...
misomiso
31.03.13,18:07
Skusal vobec niekto vymenit palivovy filter? Pretoze ak je zaneseny, tak sa to presne tato sprava.
Nandrolon
01.04.13,07:01
Presne. Najskôr vymením všetky filtre /spotrebák/, ktoré sa "môžu" týkať daného problému a potom už pátram na odborných fórach pre daný typ automobilu.
Nandrolon
01.04.13,07:03
pri novom aute a prvom majiteľovi je viac ako pravdepodobné, že tie prvé dva roky bude chodiť do autorizovaného servisu... resp. aj autorizovaný servis, ak tam nechodil majiteľ vie zistiť, či bola alebo nebola menená riadiaca jednotka a potom je vysoká pravdepodobnosť, že stočené bolo... a za ďalšie dá sa to zistiť aj cez záznamy STKčiek, a tam už to máš jedno či autozivoaný servis alebo garážmajster, avšak táto databáza nepracuje ešte tak v pohode ako by mala...

V podstate súhlasím, je tam dosť vecí ako sa dá čo zistiť, ale nie každý má konexie a tak ďalej.

Ja by som sa zameral v prvom rade na drobnosti /napr. aj dátum výroby pneu/, teda vizuálne skontroloval štítky na tom čo je vidno.

Verím tomu, že dnes je nie že 90% áut stočených, ale je to ďaleko vyššie percento.

Ja som už v minulosti písal názor, aby boli komplet kilometrovníky na aute užívateľsky voľne resetovateľné. Malo by to za následok, že "eso v rukáve pri predaji auta" /rozumej najazdené kilometre/ by stratili význam a za pár mesiacov by na to nikto neprihliadal, teda tá služba by úplne stratila hodnotu aj pre "upravovateľa km" aj pre "objednávateľa upravených km"...

Trošku mi je do smiechu že treba sledovať volant, pedály a tak podobne /niekedy sa je treba aj slamky chytať to je pravda/, lebo viem že častokrát "nové veci" z búračiek sa dávajú do takýchto áut. Je pravda že človek to pozná, lenže dodám že "nie každý kupujúci to pozná"...

PS: nič nie je stopercentné, ale ak sa dá viacero maličkostí "dokopy" môže to dávať veľký zmysel, teda ak má človek dosť veľkú predstavivosť :D, napr. nebúrané auto a dátum bočného skla o 2 roky novší ako dátum výroby auta..., rozvodový remeň /neviem či je na kladkách vyrazený nejaký dátum.../, veľmi malý ročný nájazd a vysoké opotrebenie pneu napr. za 2-3 roky od ich výroby /niekedy aj nové gumy sú dodané ako 5-ročné, napr. z e-shopov/...
Indeed
02.04.13,05:23
Neviem prečo sa téma zvrtla na počet km,keď zadavateľ /-ka/ sa pýtal /-a/ na to,že auto straca ťah,

podobný problém mal moj spolupracovník na P-partner a bolo treba vymeniť palivové čerpadlo komplet,
nakoľko samotná el-mag cievka čo otvára ventil sa ako samostatný ND nedodáva...
lujza.j
02.04.13,05:46
Skusal vobec niekto vymenit palivovy filter? Pretoze ak je zaneseny, tak sa to presne tato sprava.

V prispevku č4 som sa pytala....ci olej a filtre vymenene....
Taserda
02.04.13,14:10
Niekto tu riešil že Mondeo je zlé, motor 1,8 diesel je aj v iných Fordoch. Fordy v SK sa predávali s týmto Dieslom, v zahraničí aj s Peugotovím 1,6. V Ford KE nedajú dopustiť na kvalitu 1,8 ale asi chcú trošku zarobiť keď už nezarobili na predaji. Nájdi si v KE a okolí mechanika čo sa venuje tomu to motoru, normálne sa pýtaj ľudí na parkovisku (napr.) a to že motor treba sem tam vytočiť maj na pamäti. Ozaj nespomínaš nič o výmene filtrov.
lujza.j
02.04.13,15:36
nemá este vymenený olej a filter.
..
denushiq
03.04.13,18:29
Neviem prečo sa téma zvrtla na počet km,keď zadavateľ /-ka/ sa pýtal /-a/ na to,že auto straca ťah,podobný problém mal moj spolupracovník na P-partner a bolo treba vymeniť palivové čerpadlo komplet, nakoľko samotná el-mag cievka čo otvára ventil sa ako samostatný ND nedodáva...dakujem,myslis si,ze sa to vztahuje na nas typ vozidla? lebo pisali, ze sa da vymenit len ten samotntny ventil?? mozes popisat podrobnosti okolo toho, alebo dat nejake rady a skusenosti,velmi mi tym pomozes
Nandrolon
04.04.13,04:27
Bežne sa mení iba samotný elektromagnetický ventil, ja som ho menil na starom citroene tiež, nakoľko mi z palivového čerpadla kvapkala nafta, problém bol v tesnení tohto ventilu, ktoré sa nedalo meniť, ale iba celý ventil. Tá sranda stála vtedy 1200 Sk...
Cerrick
12.04.13,07:56
tiez mi menili iba samostatny ventil,takze by stym nemal byt problem
kezeso
13.04.13,07:29
Nechápem, prečo ako laik hľadáš na fóre radu. Obráť sa na mechanika z tvojho blízkeho okolia, niekoho, komu dôveruješ a sú o ňom dobré referencie.
Indeed
15.04.13,09:33
asi nenašiel OCHOTNÉHO automechanika...
Indeed
15.04.13,09:34
Nechápem, prečo ako laik hľadáš na fóre radu. Obráť sa na mechanika z tvojho blízkeho okolia, niekoho, komu dôveruješ a sú o ňom dobré referencie.

Ja som sa už stretol aj s takým prístupom,že dotyčný mechanik mi doslova povedal: "...daj 50 eur na stol a možeš sa pýtať"
kezeso
17.04.13,10:31
lebo ho pripravíš o čas :D