ZUZULAZU
31.03.13,06:51
Konatel sro prepravoval tovar vlastnym autom. Jednalo sa o nakup tovaru v AT a jeho nasledny predaj tiez do AT a HU. Vsetko bolo vykonavane vlastnym motorovym vozidlom ktore nie je v majetku firmy. Patria mu cest.nahrady za pouzivanie vlast. motoroveho vozidla?
Stretla som sa aj s nazorom , ze ak pri obstarani tovaru sa pouzije vlastna preprava uctujem 5O4/622 (aktivaciu)...
Tak teraz neviem. Vcera mi poslal vyuctovanie svojich sluzobnych ciest, ak mu zauctujem cestovne nahrady na 512, firma sa dostava do dost vysokej straty.
Za kazdu radu dakujem.
pavol54
31.03.13,05:50
Keby bol stratový takto nerobí, vlastné auto na cesťáky v tom sú aj pohonné hmoty, alebo si zle vyrátal náklady teda všetky 500 -ky
ZUZULAZU
31.03.13,06:44
Ak porovnam 504 a 604 tak mu vychadza zisk... Ak mu tam vsak zauctujem cestovne nahrady, dostava sa do straty... Preprava tovaru do statu EU vsak musi byt preukazatelna a to on vie preukazat len tak, ze to vykonal vlastnym autom.... Tak som bezradna a neviem co mam robit :-(
pavol54
31.03.13,06:55
Ak porovnam 504 a 604 tak mu vychadza zisk... Ak mu tam vsak zauctujem cestovne nahrady, dostava sa do straty... Preprava tovaru do statu EU vsak musi byt preukazatelna a to on vie preukazat len tak, ze to vykonal vlastnym autom.... Tak som bezradna a neviem co mam robit :-( ako funguje preukazateľnosť? Nestačí potvrdenie na dodacích listoch s číslom auta? Ak si nevie zrátať náklady tak to je jeho problém do nákladov dá každý čo chce čo nechce nemusí však aj 8180 treba naplniť
ZUZULAZU
31.03.13,07:09
Ved prave... Ja som mu tiez hovorila, ze takto vysoke cestovne nahrady si tam dava len kvoli znizeniu zisku.
Na dod.listoch ma EVC svojho auta..,cize je to preukazatelne. Podla zakona mu vsak patri nahrada za pouzivanie vl. mot. vozidla. Nie je tak?
pavol54
31.03.13,08:34
Ved prave... Ja som mu tiez hovorila, ze takto vysoke cestovne nahrady si tam dava len kvoli znizeniu zisku.
Na dod.listoch ma EVC svojho auta..,cize je to preukazatelne. Podla zakona mu vsak patri nahrada za pouzivanie vl. mot. vozidla. Nie je tak? ak si ju uplatní.
ZUZULAZU
31.03.13,08:40
On si ju samozrejme chce uplatnit....tak ja mu to zauctujem,nech si to obhajuje pred danovym uradom... milujem takychto expertov, ktory na poslednu chvilu su schopny vsetkeho :-((
pavol54
31.03.13,08:46
On si ju samozrejme chce uplatnit....tak ja mu to zauctujem,nech si to obhajuje pred danovym uradom... milujem takychto expertov, ktory na poslednu chvilu su schopny vsetkeho :-(( No čo boli firmy 10 rokov v strate a konatelia majú parádne domy, rekreácie, autá a nič pri kontrole má problém účtovníčka či všetko správne zaúčtovala
a_je_to
31.03.13,22:30
Konatel sro prepravoval tovar vlastnym autom. Jednalo sa o nakup tovaru v AT a jeho nasledny predaj tiez do AT a HU. Vsetko bolo vykonavane vlastnym motorovym vozidlom ktore nie je v majetku firmy. Patria mu cest.nahrady za pouzivanie vlast. motoroveho vozidla?
Stretla som sa aj s nazorom , ze ak pri obstarani tovaru sa pouzije vlastna preprava uctujem 5O4/622 (aktivaciu)...
Tak teraz neviem. Vcera mi poslal vyuctovanie svojich sluzobnych ciest, ak mu zauctujem cestovne nahrady na 512, firma sa dostava do dost vysokej straty.
Za kazdu radu dakujem.
Trochu tomu nerozumieš. Jasné, že má nárok na cestovné 512/211 podľa zákona o cestovných náhradách aj dani z príjmov. Tú aktiváciu ale účuješ iba v pomernom množstve - k tomu tovaru, čo zostal k 31.12.12 na sklade. A už nie ako 504/622, ale 132/622. Spočítaš ročnú sumu 504 MD a k tomu je suma 512 za auto 100%. Lebo všetok tovar v roku vozil tým autom. Potom účtuješ inventúru 132/504. Toľko %, koľko činí tá 504 D z 504 MD vypočítaš aj z ročnej sumy 512 a zaúčtuješ na 132/622. Lebo k nepredanému tovaru k 31.12. na sklade patrí aj pomerná časť dopravy. V roku 504/622 neúčtuješ, bolo by to na dve veci. Strata môže byť výsledkom toho, že podcenil náklady na dopravu, ale aj tým že uplatnil celé nákupy, ale nepriznal celé tržby. Nad tým nerozmýšľaj, dal Ti podklady, tak účtuj a urob priznanie.
pavol54
01.04.13,06:19
Trochu tomu nerozumieš. Jasné, že má nárok na cestovné 512/211 podľa zákona o cestovných náhradách aj dani z príjmov. Tú aktiváciu ale účuješ iba v pomernom množstve - k tomu tovaru, čo zostal k 31.12.12 na sklade. A už nie ako 504/622, ale 132/622. Spočítaš ročnú sumu 504 MD a k tomu je suma 512 za auto 100%. Lebo všetok tovar v roku vozil tým autom. Potom účtuješ inventúru 132/504. Toľko %, koľko činí tá 504 D z 504 MD vypočítaš aj z ročnej sumy 512 a zaúčtuješ na 132/622. Lebo k nepredanému tovaru k 31.12. na sklade patrí aj pomerná časť dopravy. V roku 504/622 neúčtuješ, bolo by to na dve veci. Strata môže byť výsledkom toho, že podcenil náklady na dopravu, ale aj tým že uplatnil celé nákupy, ale nepriznal celé tržby. Nad tým nerozmýšľaj, dal Ti podklady, tak účtuj a urob priznanie. dobre vedieť toto ma ani nenapadlo ale potom sa musí zaúčtovanie cesťákov urobiť 512/112 resp 132 a potom výplaty(v pomere) podľa spotrebovaného mat či tovaru (112)132/211 a čo zostane tak 132/622.